PARTNER PORTALU
  • BGK

50 km kanalizacji za 50 mln zł

  • BEZ    15 lutego 2010 - 16:09

Dzięki unijnym i krajowym środkom - w łącznej wysokości 50 mln zł - w mieście Oława powstanie około 50 km sieci kanalizacyjnej i wodociągowej.
Chodzi o pieniądze z Unii Europejskiej i z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki  Wodnej we Wrocławiu. W poniedziałek (15 lutego) we Wrocławiu Marek Mielczarek, prezes zarządu WFOŚiGW przekazał potwierdzenie Ministra Środowiska przyznania unijnej dotacji dla Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Oławie.

Odebrał je Krzysztof Pękala, prezes ZWiK.  Wysokość wsparcia w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko to ponad 36 mln zł. Nisko oprocentowana pożyczka z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska we Wrocławiu wyniesie około 25 mln zł.

W inwestycyjnych planach, oprócz budowy i modernizacji sieci wod.-kan., jest jeszcze rozbudowa stacji uzdatniania wody oraz modernizacja oczyszczalni ścieków w Oławie. Z nowych inwestycji skorzysta ponad 2,2 tys. mieszkańców. Termin zakończenia realizacji robót budowlanych to 2012 r. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.