PARTNER PORTALU
  • BGK

50 nowych mieszkań w Krośnie

  • KrosnoCity.pl    7 lutego 2014 - 10:14
50 nowych mieszkań w Krośnie

Zakończona została inwestycja TBS przy ul. Podchorążych w Krośnie. Dwa bloki mieszkalne zostały uroczyście otwarte 5 lutego. Zamieszka w nich łącznie 50 rodzin. Prezydent Krosna, Piotr Przytocki wyraził nadzieję, że nowi mieszkańcy zostaną dobrze przyjęci na osiedlu, pomimo, że inwestycja budziła kontrowersje.
Budowę ukończono na kilka miesięcy przed terminem. Powstały dwa budynki mieszkalne wielorodzinne podpiwniczone - jednoklatkowe z pięcioma kondygnacjami naziemnymi i jedną podziemną, kryte dachem płaskim, wyposażone w windę. W sumie znajduje się w nich 50 mieszkań. Wszystkie lokale znajdujące się w budynkach w klatce są dostępne dla osób niepełnosprawnych. Do każdego mieszkania przydzielona jest komórka lokatorska. Wszystkie mieszkania mają do dyspozycji balkon.

Budynki będą ogrzewane z wykorzystaniem węzła cieplnego zlokalizowanego w pomieszczeniu wymiennikowni. W lokalach mieszkalnych zastosowano system grzewczy w postaci „mieszkaniowych stacji wymiennikowych” typu LOGO-TERMA (urządzenia służące do indywidualnego przygotowania ciepłej wody użytkowej i regulacji temperatury powietrza w mieszkaniu). Jak poinformował Stanisław Kubit, prezes TBS, ta technologia pozwala obniżyć rachunki nawet o 40% w porównaniu do rozwiązań stosowanych w starszym budownictwie.

W “Budynku A” przygotowano 25 mieszkań przeznaczonych na wynajem w stanie „pod klucz”. Mieszkania są w pełni wykończone - w pokojach i przedpokojach - deska podłogowa w kuchniach i łazienkach - terakota, płytki ceramiczne - wyposażone w urządzenia sanitarne i kuchenne.

W “Budynku B” przygotowano część mieszkań (10) na sprzedaż. Budynek wybudowany w tzw. systemie developerskim (bez końcowego wykończenia) - dobór armatury w kuchni i łazienkach, posadzek i podłóg pozostawiono przyszłym właścicielom, zabezpieczając oczywiście wszystkie instalacje, w tym instalacje centralnego ogrzewania.

W sumie dla obu budynków przygotowano 70 miejsc parkingowych. To o 20 więcej niż wymagane przy tej liczbie lokali. W ten sposób TBS wychodzi na przeciw obawom mieszkańców osiedla zgłaszających, że i bez nowych bloków brak jest miejsc do parkowania. 3 miejsca parkingowe przeznaczono dla osób niepełnosprawnych. Przy nowych blokach powstał też plac zabaw dla dzieci.

Klatki schodowe ogrzewane będą za pomocą mat grzejnych ogrzewania podłogowego elektrycznego.

- Mamy duża liczbę osób oczekujących, w tym gronie jest duża ilość osób młodych. Stwarzamy możliwość na mieszkania w Krośnie, stworzenia rodziny, rozwijania się. To naczelny cel jakim się kierujemy - mówi prezydent Piotr Przytocki.

Inwestycja była współfinansowana przez przyszłych właścicieli mieszkań. Ponadto Miasto wsparło inwestycję TBS kwotą 1 miliona złotych poprzez podniesienie kapitału Spółki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • Marek Chodorowski, 2014-02-11 00:32:59

    Telokale wzniesiono na działkach wywłaszczonych w latach 70-tych na cel - przedszkole osiedlowe. Przedszkole funkcjonowało przez ok. 25 lat po czym budynek przedszkola został opuszczony na kilkanaście lat i w końcu wyburzony. Zatem cel wywłaszczenia przestał istnieć i na Prezydencie ciążył obowiązek... poinformowania byłych właścicieli o możliwości zwrotu działek. Pytam się czy Prezydent Krosna wykonał swój ustawowy obowiązek? Prawa wywłaszczonych są w tym kraju podle pomijane.  rozwiń