50 nowych mieszkań w Krośnie

  • KrosnoCity.pl
  • 07-02-2014
  • drukuj
Zakończona została inwestycja TBS przy ul. Podchorążych w Krośnie. Dwa bloki mieszkalne zostały uroczyście otwarte 5 lutego. Zamieszka w nich łącznie 50 rodzin. Prezydent Krosna, Piotr Przytocki wyraził nadzieję, że nowi mieszkańcy zostaną dobrze przyjęci na osiedlu, pomimo, że inwestycja budziła kontrowersje.
50 nowych mieszkań w Krośnie

Budowę ukończono na kilka miesięcy przed terminem. Powstały dwa budynki mieszkalne wielorodzinne podpiwniczone - jednoklatkowe z pięcioma kondygnacjami naziemnymi i jedną podziemną, kryte dachem płaskim, wyposażone w windę. W sumie znajduje się w nich 50 mieszkań. Wszystkie lokale znajdujące się w budynkach w klatce są dostępne dla osób niepełnosprawnych. Do każdego mieszkania przydzielona jest komórka lokatorska. Wszystkie mieszkania mają do dyspozycji balkon.

Budynki będą ogrzewane z wykorzystaniem węzła cieplnego zlokalizowanego w pomieszczeniu wymiennikowni. W lokalach mieszkalnych zastosowano system grzewczy w postaci „mieszkaniowych stacji wymiennikowych” typu LOGO-TERMA (urządzenia służące do indywidualnego przygotowania ciepłej wody użytkowej i regulacji temperatury powietrza w mieszkaniu). Jak poinformował Stanisław Kubit, prezes TBS, ta technologia pozwala obniżyć rachunki nawet o 40% w porównaniu do rozwiązań stosowanych w starszym budownictwie.

W “Budynku A” przygotowano 25 mieszkań przeznaczonych na wynajem w stanie „pod klucz”. Mieszkania są w pełni wykończone - w pokojach i przedpokojach - deska podłogowa w kuchniach i łazienkach - terakota, płytki ceramiczne - wyposażone w urządzenia sanitarne i kuchenne.

W “Budynku B” przygotowano część mieszkań (10) na sprzedaż. Budynek wybudowany w tzw. systemie developerskim (bez końcowego wykończenia) - dobór armatury w kuchni i łazienkach, posadzek i podłóg pozostawiono przyszłym właścicielom, zabezpieczając oczywiście wszystkie instalacje, w tym instalacje centralnego ogrzewania.

W sumie dla obu budynków przygotowano 70 miejsc parkingowych. To o 20 więcej niż wymagane przy tej liczbie lokali. W ten sposób TBS wychodzi na przeciw obawom mieszkańców osiedla zgłaszających, że i bez nowych bloków brak jest miejsc do parkowania. 3 miejsca parkingowe przeznaczono dla osób niepełnosprawnych. Przy nowych blokach powstał też plac zabaw dla dzieci.

Klatki schodowe ogrzewane będą za pomocą mat grzejnych ogrzewania podłogowego elektrycznego.

- Mamy duża liczbę osób oczekujących, w tym gronie jest duża ilość osób młodych. Stwarzamy możliwość na mieszkania w Krośnie, stworzenia rodziny, rozwijania się. To naczelny cel jakim się kierujemy - mówi prezydent Piotr Przytocki.

Inwestycja była współfinansowana przez przyszłych właścicieli mieszkań. Ponadto Miasto wsparło inwestycję TBS kwotą 1 miliona złotych poprzez podniesienie kapitału Spółki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Telokale wzniesiono na działkach wywłaszczonych w latach 70-tych na cel - przedszkole osiedlowe. Przedszkole funkcjonowało przez ok. 25 lat po czym budynek przedszkola został opuszczony na kilkanaście lat i w końcu wyburzony. Zatem cel wywłaszczenia przestał istnieć i na Prezydencie ciążył obowiązek... poinformowania byłych właścicieli o możliwości zwrotu działek. Pytam się czy Prezydent Krosna wykonał swój ustawowy obowiązek? Prawa wywłaszczonych są w tym kraju podle pomijane. rozwiń

Marek Chodorowski, 2014-02-11 00:32:59 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE