50 tys. domków bez pozwolenia

  • Przegląd prasy/PAP/Puls Biznesu
  • 01-03-2013
  • drukuj
Jak planuje resort budownictwa, rocznie będzie można postawić bez pozwoleń około 50 tys. domków jednorodzinnych.
50 tys. domków bez pozwolenia

Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Wodnej postanowiło wspomóc budownictwo jednorodzinne - informuje „Puls Biznesu".

Remedium na przerost biurokracji oraz długi czas oczekiwania na decyzje urzędnicze ma być zniesienie pozwoleń na budowę domów jednorodzinnych. Jest to jedna z najważniejszych propozycji zmian w ustawie Prawo budowlane.

Projekt założeń nowelizacji resort budownictwa właśnie wysłał do konsultacji międzyresortowych. Prace nad nowelizacją mają być prowadzone w trybie pilnym i ma ona wejść w życie już w drugiej połowie 2013 r.

Znikną pozwolenia na budowę domów jednorodzinnych, które nie będą oddziaływać na sąsiedztwo. W 2011 r. wydano w kraju ponad 96 tys. pozwoleń na budowę domów jednorodzinnych (to 43 proc. wszystkich pozwoleń).

W przypadku co drugiej budowy pojawiły się ingerencje osób trzecich, czyli np. spór z sąsiadami. W związku z tym resort szacuje, że co roku około 50 tys. inwestycji będzie mogło być realizowanych bez pozwoleń - zastąpi je tzw. zgłoszenie z projektem budowlanym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE