PARTNER PORTALU
  • BGK

50 wniosków o dofinansowanie projektów wodno-kanalizacyjnych

  • PAP    13 marca 2014 - 19:08
50 wniosków o dofinansowanie projektów wodno-kanalizacyjnych

Do Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku wpłynęło 50 wniosków o dofinansowanie projektów z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. Wnioskodawcy chcą pozyskać prawie 49 mln zł; do dyspozycji jest około 13 mln zł.
Projekty wpłynęły w ramach czwartego i ostatniego konkursu w ramach działania "Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej", objętego PROW 2007-2013.

Dyrektor Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku Justyna Durzyńska poinformowała w czwartek PAP, że całkowita wartość 50 złożonych projektów wynosi prawie 85 mln zł. "Wnioskodawcy chcą pozyskać niespełna 49 mln zł, a do dyspozycji jest około 13 mln zł" - dodała.

O dofinansowanie ubiegają się gminy wiejskie, miejsko - wiejskie oraz miejskie (z wyłączeniem miast powyżej 5 tys. mieszkańców) z terenu całego województwa. Dyrektor zwróciła uwagę, że niektóre z gmin Pomorskiego wyczerpały już limit 4 mln zł możliwego dofinansowania dla projektów wodno - kanalizacyjnych w całym okresie programowania (2007-2013) i nie mogły brać udziału w tym konkursie.

Wyjaśniła, że osiem projektów jest związanych wyłącznie z odprowadzaniem i oczyszczaniem ścieków; 16 projektów dotyczy gospodarki wodnej (sieci, stacje uzdatniania wody) a pozostałe 26 związanych jest z zaopatrzeniem w wodę oraz odprowadzaniem i oczyszczaniem ścieków.

Dofinansowanie maksymalnie może wynieść 75 proc. kosztów kwalifikowalnych projektu. Przedsięwzięcia muszą być zrealizowane i rozliczone do końca czerwca 2015 roku.

Wnioski zostaną najpierw ocenione pod względem formalnym i merytorycznym, a ostateczną decyzję o wyborze projektów podejmie Zarząd Województwa Pomorskiego. Urząd Marszałkowski ma trzy miesiące na rozpatrzenie wniosków.

Durzyńska poinformowała, że w zakresie gospodarki wodno - ściekowej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w woj. pomorskim zakontraktowano już prawie 223 mln zł. Zrealizowane zostały 123 projekty. Zbudowano 3 tys. 659 km sieci wodociągowej, 572 km sieci kanalizacyjnej, zbudowano 469 przydomowych oczyszczalni i 9 oczyszczalni ścieków.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.