PARTNER PORTALU
  • BGK

500-metrowa kolejka górska w Poznaniu

  • PAP    5 maja 2012 - 11:00

Grawitacyjna kolejka górska o długości 500 metrów będzie od niedzieli nową atrakcją turystyczną Poznania - poinformował Konrad Tuszewski, dyrektor Malta Ski. Budowę kolejki wsparła finansowo Unia Europejska.
Tor kolejki zbudowany jest na filarach, nad istniejącym torem saneczkowym, ma 500 metrów długości, prowadzi licznymi zakrętami, w tym pełną pętlą.

- Zjazd po torze malowniczo oplatającym zielony stok gwarantuje zarówno niezłą dawkę adrenaliny, jak i pozytywnych emocji. Dwuosobowe wagoniki jeździć mogą po torze z prędkością około 40 km/godz. Są one wyposażone w pasy bezpieczeństwa i hamulce regulujące szybkość - powiedział Tuszewski.

- Wprawdzie nasza inwestycja nie ma nic wspólnego z turniejem Euro 2012, ale wierzę, że kibice, którzy trafią do Poznania, skorzystają z nowej kolejki, a tereny wokół jeziora zapewnia im aktywny wypoczynek - zaznaczył Tuszewski.

Oprócz kolejki, na terenach wokół jeziora Malta znajdują się termy, trasy rowerowe, kąpieliska, sztuczny stok narciarski, letni tor saneczkowy i tor regatowy, niedaleko jest wejście do ogrodu zoologicznego.

Kolejka kosztowała prawie 6 mln zł i była dofinansowana z budżetu UE kwotą prawie 2,3 mln zł w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.