51 mieszkań dla koszalinian

Prezydent Koszalina, Piotr Jedliński, wicemarszałek zachodniopomorski Andrzej Jakubowski oraz Grzegorz Więckiewicz, prezes koszalińskiej „Przemysłówki" wręczyli lokatorom klucze do nowych mieszkań komunalnych.
51 mieszkań dla koszalinian

Inwestor, Urząd Miejski w Koszalinie, wybudował 51 mieszkań dwupokojowych składających się z pokoju dziennego z aneksem kuchennym, pokoju, przedpokoju i łazienki. Powierzchnia każdego z lokali wynosi około 40m2 oraz dwa lokale usługowe o łącznej powierzchni 40m2. 12 lokali na parterze przeznaczonych jest dla osób niepełnosprawnych, w tym sześć lokali zostało wyposażonych w specjalne urządzenia.

Jak donosi koszaliński magistrat (zabierz głos/oceń prezydenta) inwestycja została zrealizowana przez Koszalińskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego „Przemysłówka" za 3 mln 971 tys. zł. Obok budynku, w którym są mieszkania dla osób niepełnosprawnych, wybudowano miejsca parkingowe, podjazdy i pochylnie dla niepełnosprawnych.

Największą grupę lokatorów nowego budynku stanowią osoby (30 rodzin), które dotychczas zajmowały lokale w zasobie komunalnym, przez okres ostatnich 12 miesięcy nie miały zaległości z tytułu użytkowania lokali, przestrzegały regulaminu porządku domowego oraz zobowiązały się do opróżnienia i wydania dotychczas zajmowanego lokalu wynajmującemu w stanie umożliwiającym natychmiastowe zasiedlenie.

Pięć rodzin to wykwaterowani lokatorzy dotychczas zamieszkujący w budynkach przeznaczonych do rozbiórki lub wykwaterowani z innych powodów, tj. remontu, modernizacji budynku lub jego sprzedaży. W ośmiu rodzinach znajdują się to osoby niepełnosprawne, które wymagały poprawy warunków mieszkaniowych (zamiana, przydział lokalu), a trzy rodziny to osoby, które oczekiwały na przydział lokalu na podstawie listy osób uprawnionych do zawarcia umowy najmu lokalu.

Planując zasiedlenie budynku przy ul. Heleny Modrzejewskiej 62-66 postanowiono w pierwszej kolejności wykorzystać fakt pozyskania nowych lokali dla „nagrodzenia" („premiowania") najemców lokali komunalnych, którzy zainteresowani są poprawą warunków mieszkaniowych, a jednocześnie wywiązują się z obowiązku terminowego regulowania opłat czynszowych.
- Bardzo się cieszę, że w ten przedświąteczny czas możemy Państwu wręczyć klucze do nowych mieszkań - mówił podczas uroczystości prezydent Jedliński. - Ale to nie koniec dobrych wieści. Pod koniec roku oddamy do użytku kolejny 33 mieszkania komunalne przy ul. Lechickiej oraz 48 kolejny w KTBS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE