PARTNER PORTALU
  • BGK

51 mieszkań dla koszalinian

  • AT    7 kwietnia 2012 - 15:43
51 mieszkań dla koszalinian

Prezydent Koszalina, Piotr Jedliński, wicemarszałek zachodniopomorski Andrzej Jakubowski oraz Grzegorz Więckiewicz, prezes koszalińskiej „Przemysłówki" wręczyli lokatorom klucze do nowych mieszkań komunalnych.
Inwestor, Urząd Miejski w Koszalinie, wybudował 51 mieszkań dwupokojowych składających się z pokoju dziennego z aneksem kuchennym, pokoju, przedpokoju i łazienki. Powierzchnia każdego z lokali wynosi około 40m2 oraz dwa lokale usługowe o łącznej powierzchni 40m2. 12 lokali na parterze przeznaczonych jest dla osób niepełnosprawnych, w tym sześć lokali zostało wyposażonych w specjalne urządzenia.

Jak donosi koszaliński magistrat (zabierz głos/oceń prezydenta) inwestycja została zrealizowana przez Koszalińskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego „Przemysłówka" za 3 mln 971 tys. zł. Obok budynku, w którym są mieszkania dla osób niepełnosprawnych, wybudowano miejsca parkingowe, podjazdy i pochylnie dla niepełnosprawnych.

Największą grupę lokatorów nowego budynku stanowią osoby (30 rodzin), które dotychczas zajmowały lokale w zasobie komunalnym, przez okres ostatnich 12 miesięcy nie miały zaległości z tytułu użytkowania lokali, przestrzegały regulaminu porządku domowego oraz zobowiązały się do opróżnienia i wydania dotychczas zajmowanego lokalu wynajmującemu w stanie umożliwiającym natychmiastowe zasiedlenie.

Pięć rodzin to wykwaterowani lokatorzy dotychczas zamieszkujący w budynkach przeznaczonych do rozbiórki lub wykwaterowani z innych powodów, tj. remontu, modernizacji budynku lub jego sprzedaży. W ośmiu rodzinach znajdują się to osoby niepełnosprawne, które wymagały poprawy warunków mieszkaniowych (zamiana, przydział lokalu), a trzy rodziny to osoby, które oczekiwały na przydział lokalu na podstawie listy osób uprawnionych do zawarcia umowy najmu lokalu.

Planując zasiedlenie budynku przy ul. Heleny Modrzejewskiej 62-66 postanowiono w pierwszej kolejności wykorzystać fakt pozyskania nowych lokali dla „nagrodzenia" („premiowania") najemców lokali komunalnych, którzy zainteresowani są poprawą warunków mieszkaniowych, a jednocześnie wywiązują się z obowiązku terminowego regulowania opłat czynszowych.
- Bardzo się cieszę, że w ten przedświąteczny czas możemy Państwu wręczyć klucze do nowych mieszkań - mówił podczas uroczystości prezydent Jedliński. - Ale to nie koniec dobrych wieści. Pod koniec roku oddamy do użytku kolejny 33 mieszkania komunalne przy ul. Lechickiej oraz 48 kolejny w KTBS.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.