PARTNER PORTALU
  • BGK

53 mln zł na inwestycje proekologiczne

  • GK/kujawsko-pomorskie.pl    23 września 2011 - 13:18
53 mln zł na inwestycje proekologiczne

Marszałek woj. kujawsko-pomorskiego oraz wójtowie i burmistrzowie powiatów aleksandrowskiego i włocławskiego podpisali dokument w sprawie inwestycji rekompensujących straty wywołane budową A1.
Chodzi nie tylko o oczywiste kwestie ekologiczne, ale także o lokalne problemy ze skomunikowaniem organizmów terytorialnych przeciętych przez trasę.

Samorządowe władze regionu stworzyły mechanizm który częściowo rekompensuje tego typu straty. To – obejmujący proekologiczne przedsięwzięcia – program inwestycyjny finansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, budżet województwa i budżety beneficjentów. Do programu przystąpiły gminy: Aleksandrów Kujawski, Raciążek, Waganiec, Lubanie, gmina Włocławek, Brześć Kujawski, Kowal, Lubień Kujawski i Choceń.

Dla mieszkańców miast i wsi w wymienionych gminach program oznacza budowę, rozbudowę i modernizację sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, stacji uzdatniania wody i oczyszczalni ścieków, termomodernizację obiektów użyteczności publicznej, rekultywację składowisk odpadów i zbiorników wodnych oraz zakup sprzętu do konserwacji sieci wodno-kanalizacyjnych.

Podpisany dokument uzgadnia realizację 45 takich przedsięwzięć o łącznej wartości blisko 53 mln zł.

Gminy zobowiązały się, że do 31 października złożą w urzędzie marszałkowskim dokumenty z opisem zadań inwestycyjnych oraz dokumenty potwierdzające zabezpieczenie na ich realizację wkładów własnych.

Zestawienie inwestycji w dziale multimedia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.