PARTNER PORTALU
  • BGK

55 mln zł na gospodarkę ściekową w Płocku

  • PAP    25 stycznia 2013 - 12:27
55 mln zł na gospodarkę ściekową w Płocku

Blisko 55 mln zł będą kosztowały zaplanowane do 2015 r. inwestycje spółki Wodociągi Płockie w ramach drugiego etapu programu porządkowania gospodarki ściekowej w tym mieście.
Dofinansowanie projektu ze środków Unii Europejskiej wyniesie ponad 24 mln zł. Jak poinformował płocki urząd miasta, już w lutym Wodociągi Płockie ogłoszą przetargi na wykonanie poszczególnych zadań planowanego przedsięwzięcia.

Drugi etap modernizacji gospodarki ściekowej w Płocku zakłada m.in. budowę sieci kolektorów w lewobrzeżnej części miasta, w dzielnicach Góry oraz Ciechomice oraz budowę przepompowni w dzielnicy Radziwie. Przepompownia ta będzie tłoczyła ścieki pod Wisłą do systemu kolektorów, działającego na prawym brzegu rzeki.

W lipcu 2012 r. Wodociągi Płockie i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę ws. emisji obligacji na kwotę 46,5 mln złotych. Środki pozyskane z emisji obligacji zwykłych imiennych o zmiennej stopie procentowej, z terminem wykupu nieprzekraczającym 7 lat, będą przeznaczone, jak informowała wtedy spółka, na finansowanie przedsięwzięć związanych z uporządkowaniem gospodarki ściekowej na terenie miasta i dostosowaniem jej do wymogów prawa polskiego i Unii Europejskiej.

BGK przyjął m.in. rolę organizatora i gwaranta objęcia obligacji. Źródłem obsługi długu, wynikającego z programu emisji obligacji, są przychody własne spółki.

W ramach pierwszego etapu porządkowania gospodarki ściekowej w mieście Wodociągi Płockie do końca 2013 r. planują m.in. realizację inwestycji związanych z modernizacją istniejącej już sieci i przepompowni.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.