PARTNER PORTALU
  • BGK

550 zł miesięcznie za "czynszówkę" w Jarocinie

  • Polskie Radio/JS    24 listopada 2016 - 07:19
550 zł miesięcznie za "czynszówkę" w Jarocinie
Mieszkania będą adresowane dla ludzi młodych, rodzin z dziećmi, którzy będą płacili miesięcznie za nie ok. 550 zł (fot. pixabay.com)

• W Jarocinie powstanie 400 mieszkań czynszowych na wynajem, to pierwszy taki projekt w Polsce.
• Mieszkania będą adresowane dla ludzi młodych, rodzin z dziećmi, którzy będą płacili miesięcznie za nie ok. 550 zł.
W ramach programu budowy czynszowych mieszkań na wynajem Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego (JTBS) chce wybudować 400 mieszkań czynszowych "pod klucz" o metrażach do 55 m kw.

Mieszkania powstaną w Jarocinie i jego okolicach. Budowa pierwszych mieszkań w ramach pierwszego etapu programu ma ruszyć w grudniu br. Powstanie 258 lokali w Jarocinie przy ul. Siedlemińskiej i ul. Leszczyce oraz w Siedleminie.

W drugim etapie, którego rozpoczęcie planowane jest w połowie przyszłego roku, ma powstać 150 mieszkań w Potarzycy, Łuszczanowie i przy ul. Siedlemińskiej w Jarocinie. Realizacja budowy 400 mieszkań ma zakończyć się do września 2018 roku.

Mieszkania będą budowane w dwu opcjach: 55,1 m kw. i 35,6 m kw.

Program realizowany jest od roku przez Fundusz Municypalny, którym zarządza Bank Gospodarstwa Krajowego.

̶  Co w praktyce oznacza, że na budowę czynszówek Jarocin nie wyda ani złotówki  - wyjaśnia w Polskim Radiu Włodzimierz Stasiak,wiceprezes BGK Nieruchomości.

Jak dodaje, samorząd wnosi do takiej inwestycji nieruchomość, natomiast całe wsparcie finansowe pochodzi z funduszu.

Z biegiem czasu inwestor wykupuje udziały w funduszu i staje się właścicielem nieruchomości

̶  A to oznacza, że samorząd na początku nie angażuje swoich środków finansowych, natomiast później, stopniowo, zaangażowanie funduszu maleje na rzecz samorządu lub podmiotu realizującego inwestycję, który wykupuje udziały w funduszy, aby docelowo stać się właścicielem nieruchomości – mówi Stasiak.

Jak informuje Polskie Radio, mieszkania będą adresowane dla ludzi młodych, rodzin z dziećmi, którzy będą płacili miesięcznie za nie ok. 550 zł.

Aby takie mieszkanie otrzymać, trzeba będzie złożyć wniosek, spełnić warunek dochodowy, pozwalający na regularną spłatę czynszu oraz złożyć kaucję w wysokości 12-miesięcznego czynszu.

̶  Wtedy podpisujemy umowę na 25 lat - mówił gość radiowej Jedynki. Po tym czasie przedłużamy umowę, albo wykupujemy mieszkanie

Jarocin to pierwsze, ale nie jedyne miasto, które będzie oferować tanie mieszkania na wynajem.

W najbliższym czasie planowane jest podpisanie umów z kolejnymi samorządami.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.