PARTNER PORTALU
  • BGK

59 mln na gminną kanalizację

  • AW    14 lutego 2012 - 06:58
59 mln na gminną kanalizację

59 mln zł otrzyma Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne „Górna Odra” na realizację projektu „Kanalizacja dorzecza Górnej Odry - Gminy Krzyżanowice i Kornowac”.
Adam Liwochowski - zastępca prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przekazał Krzysztofowi Baszczakowi - prezesowi Przedsiębiorstwa Wodociągowo-Kanalizacyjnego „Górna Odra” potwierdzenie Ministerstwa Środowiska przyznania dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na realizację projektu „Kanalizacja dorzecza Górnej Odry - Gminy Krzyżanowice i Kornowac”.

Jak podaje WFOŚiGW, europejska dotacja w wysokości do 59 mln zł zostanie wykorzystana na dofinansowanie budowy 62 km sieci kanalizacji sanitarnej oraz modernizację prawie 9 km sieci wodociągowej.

Po zakończeniu realizacji projektu ponad sześć tysięcy mieszkańców gmin Krzyżanowice i Kornowac uzyska dostęp do kanalizacji sanitarnej. Zanieczyszczone ścieki będą kierowane do oczyszczalni w Raciborzu i Bohuminie. Dzięki temu znacznie poprawi się jakość wód dorzecza Górnej Odry.

Obecnie WFOŚiGW w Katowicach jest Instytucją Wdrażającą dla 13 projektów POIiŚ realizowanych w woj. śląskim o wartości ponad 600 mln zł i dofinansowaniu z Funduszu Spójności wynoszącym ponad 393 mln zł.

Czytaj też: Pieniądze nie będą czekać na beneficjenta Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.