PARTNER PORTALU
  • BGK

60 mln na 50 łódzkich autobusów

  • PAP    23 lipca 2013 - 16:43
60 mln na 50 łódzkich autobusów

Za ok. 60 mln zł Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Łodzi kupiło 50 nowych, niskopodłogowych autobusów mercedes conecto. Pojazdy mają trafić do Łodzi jeszcze w grudniu. Pierwszych pasażerów obsłużą pod koniec tego roku.
Poinformował o tym we wtorek na konferencji prasowej prezes MPK Zbigniew Papierski. Według niego dzięki zakupowi nowego taboru pasażerowie będą mogli jeździć w komfortowych warunkach.

Nowe autobusy posiadają m.in. nowoczesny silnik ekologiczny, dzięki któremu - jak mówiono na spotkaniu z mediami - zużycie paliwa będzie mniejsze o ok. 4-5 proc. niż dotychczas. W pojeździe zainstalowano klimatyzację - zarówno w kabinie kierowcy, jak i w części dla pasażerów. Autobus wyposażony ma być również w wizualną i głosową informację dla pasażerów oraz monitoring. Zwiększono w nim także powierzchnię dla wózków inwalidzkich i dziecięcych.

Kupno 50 nowych pojazdów MPK ma kosztować spółkę ok. 60 mln zł. Pieniądze mają być pozyskane z emisji obligacji.

MPK obecnie posiada 375 autobusów, z czego 121 to mercedesy conecto. Autobusy tego typu jeżdżą już po ulicach m.in. Warszawy, Gdańska, Białegostoku, Bydgoszczy, Lublina, Kielc, Wrocławia czy Zielonej Góry.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.