PARTNER PORTALU
  • BGK

60 nowych autobusów wyjedzie na ulice Wrocławia

  • JS    6 lutego 2018 - 23:01
60 nowych autobusów wyjedzie na ulice Wrocławia
Nowe pojazdy zostały wydzierżawione na 10 lat. (fot. wroclaw.pl)

MPK Wrocław zaprezentowało najnowsze autobusy. Nowe, klimatyzowane, niskopodłogowe i spełniające najbardziej restrykcyjne normy emisji spalin (Euro 6) Mercedesy Citaro 2 wyjadą na linie w marcu.
MPK Wrocław wydzierżawiło 60 nowych autobusów (40 przegubowych i 20 solo). Przetarg na dzierżawę połączoną z serwisowaniem floty wygrała firma EvoBus w konsorcjum z Mercedes-Benz Leasing Polska.

Na trasy mają wyjechać w marcu. Na razie do zajezdni MPK dotarły trzy sztuki i służą do szkoleń kierowców i mechaników. Więcej nowych pojazdów stoi już w bazie mercedesa w Pietrzykowicach. Są konfigurowane i uzbrajane w systemy informacji pasażerskiej i nowe kasowniki. Sukcesywnie będą trafiać na ul. Obornicką.

Wrocławianie mieli już okazję poznać możliwości autobusów mercedes typu citaro. Po ulicach miasta jeżdżą bowiem od 2007 roku modele ze starszej generacji.

–  Będziemy starali się wyjechać, jak najszybciej. Najpóźniej stanie się to w pierwszych dniach marca. Nie będziemy ich przypisywać do konkretnych linii. Obsługiwać będą najbardziej popularne trasy w zależności od potrzeb przewozowych – mówi Jolanta Szczepańska, prezes MPK Wrocław.  

Nowe pojazdy zostały wydzierżawione na 10 lat.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Krakus, 2018-02-07 13:33:33

    Autobusy Mercedesa to cenione pojazdy, zbierające pozytywne recenzję, więc Wrocław zrobił dobry ruch.