PARTNER PORTALU
  • BGK

60 proc. dopłaty do stołecznych biletów

  • PAP    7 kwietnia 2011 - 13:49
60 proc. dopłaty do stołecznych biletów

Stolica planuje 60-proc. dofinansowanie do biletów komunikacji miejskiej, więc pasażerowie kupujący bilety pokrywaliby 40 proc. kosztów przejazdu.
Ratusz planuje podwyżki od września br. W środę „Rzeczpospolita” i „Życie Warszawy” poinformowały, że warszawiaków czekają drastyczne podwyżki cen biletów.

Do 2014 r. niektóre bilety miałyby podrożeć o 100 proc. Np. bilet jednorazowy miałby zdrożeć w ciągu trzech lat z 2,80 do 5,60 zł, a 90-dniowy na okaziciela z 360 do 760 zł.

Przewidziano także likwidację biletów 20-minutowych. Pierwsze podwyżki miałyby nastąpić już we wrześniu tego roku. Wtedy np. bilet jednorazowy kosztowałby już 3,60 zł, a potem co roku drożał o złotówkę.

A 20-minutowy jesienią byłby nie za 2, ale za 3 zł, a 30-dniowy imienny zdrożałby ze 116 do 140 zł.

Hanna Gronkiewicz-Waltz (zabierz głos/oceń prezydenta) powiedziała w czwartek, że ratusz planuje podwyżki we wrześniu br. oraz w trzech kolejnych latach, ale sposób ich rozłożenia w czasie będzie dyskutowany.
– Najważniejsze jest to, że w tych średnich podwyżkach o ileś procent w każdym roku, będziemy chronić stałych mieszkańców Warszawy. Bilety miesięczne podrożeją najmniej. Te, które kosztują 78 zł, będą kosztować 88 zł, co oznacza, że efektywna podwyżka wyniesie 10 zł, czyli ok. 12 proc.” – powiedziała Gronkiewicz-Waltz.

Pytana o ile docelowo wzrosną ceny biletów, prezydent stolicy powiedziała: „Chcemy utrzymać taki stan, że będziemy dofinansowywać 60 proc. cen biletów, a kupujący będą dopłacać 40 proc.”.

Ostateczną wersję wzrostu cen biletów miasto przedstawi radnym w maju.

Czytaj też: Biletowy szok cenowy

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: