PARTNER PORTALU
  • BGK

64 mln za inwestycję ekologiczną w Ostrowcu Św.

  • PAP    30 listopada 2012 - 18:28
64 mln za inwestycję ekologiczną w Ostrowcu Św.

Przebudowa oczyszczalni ścieków, budowa 25-kilometrowej sieci kanalizacyjnej i dwukilometrowej magistrali wodociągowej - to elementy zakończonej właśnie największej ekologicznej inwestycji w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Jak powiedział w piątkowej rozmowie z prezes Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Ostrowcu Świętokrzyskim, Zdzisław Foremniak, najdroższym i kluczowym zadaniem była przebudowa i modernizacja już istniejącej Miejskiej Oczyszczalni Ścieków.

"Te prace kosztowały ponad 27 mln zł. Teraz oczyszczalnia ma przepustowość 16 tysięcy 800 metrów sześciennych na dobę. To był strategiczny kontrakt budowlany w ramach projektu" - ocenił Foremniak. Mechaniczno-biologiczna oczyszczalnia będzie służyła nie tylko mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego, ale także ościennym gminom, takim jak Bodzechów, Kunów i Ćmielów.

Jak zapowiedział prezes, na tym rozbudowa oczyszczalni się nie zakończy. W przyszłym roku planowana jest budowa trzeciego tzw. bioreaktora. "Jesteśmy na etapie ogłaszania dokumentacji przetargowej" - powiedział.

Zbudowano też 25 kilometrów sieci kanalizacji sanitarnej, oraz dwukilometrową magistralę wodociągową.

Na przyszły rok pozostała jeszcze budowa tzw. przykanalików oraz związane z tym odtworzenie w niektórych miejscach nawierzchni dróg, wyjaśnił Foremniak.

Inwestycje zrealizowano przy dofinansowaniu z unijnego programu "Infrastruktura i Środowisko". Z tego źródła pochodziło ok. 37 mln zł.

Ostrowiec Świętokrzyski jest drugim pod względem wielkości miastem województwa świętokrzyskiego, ma prawie 72 tys. mieszkańców. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: