PARTNER PORTALU
  • BGK

64 mln za inwestycję ekologiczną w Ostrowcu Św.

  • PAP    30 listopada 2012 - 18:28
64 mln za inwestycję ekologiczną w Ostrowcu Św.

Przebudowa oczyszczalni ścieków, budowa 25-kilometrowej sieci kanalizacyjnej i dwukilometrowej magistrali wodociągowej - to elementy zakończonej właśnie największej ekologicznej inwestycji w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Jak powiedział w piątkowej rozmowie z prezes Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Ostrowcu Świętokrzyskim, Zdzisław Foremniak, najdroższym i kluczowym zadaniem była przebudowa i modernizacja już istniejącej Miejskiej Oczyszczalni Ścieków.

"Te prace kosztowały ponad 27 mln zł. Teraz oczyszczalnia ma przepustowość 16 tysięcy 800 metrów sześciennych na dobę. To był strategiczny kontrakt budowlany w ramach projektu" - ocenił Foremniak. Mechaniczno-biologiczna oczyszczalnia będzie służyła nie tylko mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego, ale także ościennym gminom, takim jak Bodzechów, Kunów i Ćmielów.

Jak zapowiedział prezes, na tym rozbudowa oczyszczalni się nie zakończy. W przyszłym roku planowana jest budowa trzeciego tzw. bioreaktora. "Jesteśmy na etapie ogłaszania dokumentacji przetargowej" - powiedział.

Zbudowano też 25 kilometrów sieci kanalizacji sanitarnej, oraz dwukilometrową magistralę wodociągową.

Na przyszły rok pozostała jeszcze budowa tzw. przykanalików oraz związane z tym odtworzenie w niektórych miejscach nawierzchni dróg, wyjaśnił Foremniak.

Inwestycje zrealizowano przy dofinansowaniu z unijnego programu "Infrastruktura i Środowisko". Z tego źródła pochodziło ok. 37 mln zł.

Ostrowiec Świętokrzyski jest drugim pod względem wielkości miastem województwa świętokrzyskiego, ma prawie 72 tys. mieszkańców. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.