PARTNER PORTALU
  • BGK

7 firm chce budować Dworzec Wschodni

  • PAP    31 marca 2010 - 17:40

7 firm złożyło oferty w przetargu na przebudowę warszawskiego Dworca Wschodniego - poinformowały w środę PKP. Kolejarze chcą wydać na przebudowę budynku ok. 45 mln zł. Wykonawca będzie znany za miesiąc. Termin otwarcia ofert na wykonawcę remontu Dworca Centralnego to 23 kwietnia.
Jak poinformowała spółka, najtańsza oferta, przedstawiona przez firmę Strabag opiewa na kwotę 31 mln 789 tys. 147 zł 35 gr. netto. Najdroższą ofertę przedstawiła firma Warbud S.A. na kwotę 47 mln 370 tys. 076 zł netto. Pozostali oferenci to: Eiffage Budownictwo Mitex, Mostostal Warszawa, P.R.I. Pol-Aqua, Budimex i firma "Winnicki" z Sochaczewa.

PKP chcą przeanalizować oferty w ciągu miesiąca. Inwestycja będzie współfinansowana przez budżet państwa i PKP S.A. Zgodnie z zapowiedziami kolejarzy, dworzec ma być bardziej funkcjonalny, przyjazny dla pasażerów i przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Kolejarze przesunęli termin otwarcia ofert na wykonawcę prac remontowych na dworcu Warszawa Centralna na 23 kwietnia. Powodem tej decyzji jest bardzo duże zainteresowanie potencjalnych inwestorów. Koszt remontu Dworca Centralnego to ok. 20 mln złotych. Inwestycja będzie sfinansowana ze środków własnych PKP.

Zarówno w przypadku dworca Warszawa Centralna, jak i Warszawa Wschodnia prace budowlane zakończą się w 2012 r., przed EURO 2012.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.