PARTNER PORTALU
  • BGK

72 km nowej kanalizacji w gminie Masłów

  • PAP    10 grudnia 2012 - 17:29
72 km nowej kanalizacji w gminie Masłów

W gminie Masłów, koło Kielc, powstanie 72 km nowej kanalizacji. Budowa ma kosztować 59 mln 428 tys. zł i zostanie zrealizowana w ramach projektu Kompleksowej Ochrony Wód Podziemnych Aglomeracji Kieleckiej.
Jak poinformował rzecznik Wodociągów Kieleckich Ziemowit Nowak, w poniedziałek Wodociągi podpisały umowę na wykonawstwo ponad 70 km kanalizacji, co - podkreślił - jest "strategicznym i największym kontraktem w ramach projektu realizowanego w aglomeracji kieleckiej".

Według rzecznika mimo trudności terenowych wykonawca zapewnił, że kanalizacja będzie wykonana w terminie, do czerwca 2015 roku. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na wiosnę przyszłego roku.

Dzięki inwestycji w ciągu dwóch lat kanalizacja zostanie doprowadzona do m.in. miejscowości: Wola Kopcowa, Domaszowice, Masłów Pierwszy i Drugi, Mąchocice Kapitulne. Do sieci wodociągowej dołączone będą też Nademłyn, Marczakowa Dolina, Brzezinki, Ścięgna, Barcza, Dąbrowa-Łąki oraz Ciekoty.

Gminę Masłów zamieszkuje niecałe 10 tys. osób.

Projekt "Kompleksowa Ochrona Wód Podziemnych Aglomeracji Kieleckiej" jest dofinansowany z programu operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko". Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.