PARTNER PORTALU
  • BGK

76,5 mln zł na sieć wodno-ściekową

  • PAP    18 października 2010 - 16:14

Za ponad 76,5 mln zł zostanie zmodernizowany i rozbudowany system gospodarki wodno-ściekowej w Nowym Targu. Ponad połowę tej inwestycji sfinansuje unijny Fundusz Spójności.
Rozpoczęte w październiku prace budowlane mają zakończyć się w sierpniu 2015 roku.

- Ta inwestycja to skok milowy w ramach gospodarki wodno-ściekowej w Nowym Targu - powiedział w poniedziałek burmistrz miasta, Marek Fryźlewicz. - Dzięki tej inwestycji znacznie poprawi się komfort życia mieszkańców - dodał. Fryźlewicz podkreślił, że modernizacja i rozbudowa systemu gospodarki wodno-ściekowej to największa inwestycja w mieście.

Inwestycja obejmuje wybudowanie 14,5 km kanalizacji sanitarnej i modernizację 10 km istniejącej kanalizacji, budowę 5,3 km sieci wodociągowej, budowę nowych ujęć głębinowych wraz ze zbiornikiem retencyjnym, budowę stacji uzdatniania wody oraz modernizację oczyszczalni ścieków. W ramach projektu miasto zakupi również dwa wozy asenizacyjne, umożliwiające odbiór ścieków z rejonów nieskanalizowanych o bardzo niskiej gęstości zaludnienia.

W wyniku realizacji projektu, do wybudowanej sieci kanalizacyjnej zostanie przyłączonych niemal 8 tys. mieszkańców Nowego Targu, a do wodociągów niemal 6 tys. Po zakończeniu inwestycji, ponad 95 proc. gospodarstw domowych w Nowym Targu będzie miało dostęp do wodociągów i kanalizacji.

Na realizację inwestycji Nowy Targ dostał ponad 40,5 mln zł dotacji z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007 - 2013. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.