PARTNER PORTALU
  • BGK

8,5 tys. pasażerów skorzystało z dodatkowych połączeń na Dolnym Śląsku

  • AT    20 czerwca 2012 - 11:31
8,5 tys. pasażerów skorzystało z dodatkowych połączeń na Dolnym Śląsku

8,5 tys. pasażerów skorzystało z dodatkowych połączeń regionalnych, uruchomionych przez samorząd województwa dolnośląskiego. Miały one na celu ułatwienie kibicom dojazdu do Wrocławia i bezpieczny powrót do domu po zakończonym meczu.
Dodatkowe połączenia były obsługiwane przez Przewozy Regionalne i Koleje Dolnośląskie.  Podczas trzech dni meczowych (8, 12, 16 czerwiec) z połączeń uruchamianych z Jeleniej Góry, Kłodzka, Legnicy, Oleśnicy, Głogowa, Rawicza i Opola oraz do Zgorzelca i Trzebnicy skorzystało około 8,5 tys. pasażerów.

Czytaj też: Dworzec Główny we Wrocławiu już czynny

Zainteresowanie było tak duże, że wiele pociągów musiało zostać wzmocnionych o dodatkowe składy, aby pomieścić wszystkich kibiców.

Zdecydowanie najwięcej osób skorzystało z kolei w sobotę (16 czerwca), kiedy we Wrocławiu o wyjście z grupy A z Czechami rywalizowała reprezentacja Polski.

Rekordowy pod względem frekwencji okazał się w tym dniu dodatkowy pociąg do Jeleniej Góry. Kilkanaście minut po północy odjechało nim około tysiąca osób.

Fani piłki nożnej chętnie korzystali również z połączeń Wrocław Główny – Wrocław Stadion – Wrocław Główny. Łączna liczba przewiezionych pasażerów w dniach 8, 12 i 16 czerwca to ponad 12,5 tysiąca.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.