PARTNER PORTALU
  • BGK

8 nowych autobusów dla Jarocina

  • lk    24 stycznia 2011 - 12:04
8 nowych autobusów dla Jarocina

Jarocin otrzyma dofinansowanie na zakup 8 nowych autobusów dla komunikacji miejskiej. Pod koniec grudnia Jarocińskie Linie Autobusowe zawarły z wielkopolskim urzędem marszałkowskim umowę w tej sprawie.
Kwota dofinansowania, jaką gminna spółka otrzyma z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, to ponad 3 mln zł! Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup kolejnych nowoczesnych autobusów: sześciu 9-metrowych oraz dwóch 12-metrowych. Jarocińskie Linie Autobusowe jeszcze w tym miesiącu ogłoszą pierwszy przetarg.

- Podzieliliśmy zadanie na dwa etapy. W pierwszym kupimy 6 małych autobusów, by mogły swoją eksploatację w Jarocinie rozpocząć jeszcze przed wakacjami letnimi. Będą one kursować w godzinach wieczornych, dniach wolnych od pracy i okresie wakacyjnym, dzięki czemu ograniczymy zużycie paliwa - tłumaczy Grzegorz Mirkiewicz. - Natomiast w lutym ogłosimy drugi przetarg na 2 duże autobusy, które z kolei będą jeździć na trasach w gminie Jarocin od września - dodaje prezes JLA.

Ponad 3 mln dofinansowania w Ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 to 80% wartości całego projektu, w którym uczestniczy JLA. Przedsięwzięcie opiewa na kwotę ponad 4,6 mln złotych. Wniosek o unijne dofinansowanie został oceniony bardzo wysoko.

- Dzięki współpracy z JFPK, które wykonało bardzo ważne w tym wniosku studium wykonalności, uplasowaliśmy się na 2 miejscu spośród 15 złożonych przez firmy komunikacji miejskich z terenu Wielkopolski, a ustąpiliśmy jedynie MZK Poznań - podkreśla Mirkiewicz. Dodajmy, że środki z WRPO to nie pierwsze unijne dofinansowanie dla JLA. Na przełomie 2009/2010 roku spółka pozyskała ponad 3,6 mln zł na zakup 5 nowoczesnych, niskopodłogowych autobusów.

Nowe autobusy będą w pełni klimatyzowane, wyposażone w system monitoringu i system samogaszący. Zastąpią najstarsze pojazdy o najniższym komforcie podróży, najsłabiej spełniające standardy ekologiczne i nieprzystosowane do przewozu niepełnosprawnych.

Czytaj też:

Nowe autobusy dla komunikacji miejskiej

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.