PARTNER PORTALU
  • BGK

800 nowych drzew dla Warszawy

  • GK/zom.waw.pl    23 listopada 2011 - 08:33
800 nowych drzew dla Warszawy

Przy stołecznych ulicach trwają jesienne nasadzenia.
Klony to gatunek, który w tym roku jest najczęściej sadzony w pasach zieleni przyulicznej. Pojawi się w 192 miejscach. Do tego 87 dębów i po ponad 70 wiązów oraz lip.

W Warszawie (zabierz głos/oceń prezydenta) posadzone zostaną też drzewa znane nam z sadów, ale w odmianach miejskich, czyli jabłonie, wiśnie i grusze. Nie zabraknie także dobrze czujących się w Warszawie platanów – 53 szt. Z ciekawostek warto wymienić też drzewa, które wiosną są szczególnie urodziwe, czyli magnolie, które pojawią się na Mokotowie.

Młode drzewa posadzone zostaną w każdej dzielnicy, najwięcej, bo 140 szt., w Wesołej.

A już wiosną nietypowe nasadzenia można było obserwować przy ul. Marszałkowskiej przed Domami Towarowymi Centrum, gdzie rosną 22 lipy ekranowe, czyli takie o prostokątnym pokroju korony. Wtedy też uzupełniliśmy o 32 okazałe lipy szpalery w ul. Żwirki i Wigury.

Zarząd Oczyszczania Miasta dbający o 1300 ha zieleni przyulicznej sadzi drzewa na zasadzie uzupełniania luk. Oznacza to, że nowe rośliny możemy posadzić tylko w miejscu po wyciętych. Gdy zdarzają się przypadki, że takiej możliwości nie ma, wtedy planowane są nasadzenia np. z krzewów.

W tym roku na terenach podlegających ZOM przybędzie 800 drzew, w roku ubiegłym posadzonych zostało tyle samo. Koszt tegorocznych nasadzeń to ok. 400 tys. zł.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.