PARTNER PORTALU
  • BGK

„Parówki” przechodzą na emeryturę

  • GK    4 stycznia 2013 - 12:54
„Parówki” przechodzą na emeryturę

Po ponad 50-ciu latach pracy, tramwaje typu 13N przestały kursować po stołecznych torach.
W sobotę 5 stycznia, o godz. 13.00 w zajezdni „Żoliborz" odbędzie się uroczyste pożegnanie tramwajów.

W spotkaniu udział wezmą: prezydent m.st. Warszawy - Hanna Gronkiewicz - Waltz oraz prezes spółki Tramwaje Warszawskie - Krzysztof Karos.

Po konferencji prasowej tramwaje typu 13N utworzą paradę, która pojedzie trasą: ZET R4 Żoliborz - Marymoncka - Metro Marymont - Mickiewicza - Andersa - Pl. Bankowy - Marszałkowska - Pl. Zbawiciela -Nowowiejska - Pl. Narutowicza. Parada tramwajów nie zatrzymuje się w trakcie przejazdu.

Magistrat zaprasza mieszkańców na plac Narutowicza na ostatni, bezpłatny przejazd „parówką". W sobotę, 5 stycznia, tramwaje typu 13N będą kursować ponownie na specjalnej linii.

„Trzynastki" będą wozić warszawiaków od ok. godz. 14.30 do godz. 18.30 co 15 minut na trasie: Pętla Plac Narutowicza - Grójecka - Pl. Zawiszy - Al. Jerozolimskie - Aleja Zieleniecka- Pętla Aleja Zieleniecka. Przejazd linią będzie bezpłatny.

Tramwaje typu 13N kursowały po Warszawie od początku lat 60-tych ubiegłego wieku. Od stycznia 2013 roku tramwaje typu 13N zostały całkowicie wycofane i nie kursują już po Warszawie.

Tramwaje te cieszyły się dużą sympatią - Spółka Tramwaje Warszawskie i Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej otrzymywały wiele listów i pytań dotyczących pożegnania tramwajów typu 13N od osób prywatnych i instytucji zajmujących się transportem zbiorowym z Polski (m.in. z Poznania i Wrocławia) i ze świata (m.in. Wielka Brytania, Republika Federalna Niemiec, Republika Czeska).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.