PARTNER PORTALU
  • BGK

85 tys. deklaracji śmieciowych we Wrocławiu

  • PAP    16 lipca 2013 - 06:40

W poniedziałek upłynął we Wrocławiu przedłużony o ponad dwa tygodnie termin składania deklaracji śmieciowych. Do tego dnia wpłynęło ich 85 tys. - poinformowała rzeczniczka prasowa miejskiej spółki Ekosystem Anna Bytońska.
Jak powiedziała w poniedziałek rzeczniczka Ekosystemu, do osób i zarządców, którzy złożyli deklaracje śmieciowe, wysyłane są indywidualne numery kont, na które należy uiszczać opłaty. Termin pierwszej wpłaty za lipiec minie 15 sierpnia.

Z zebranych deklaracji wynika, że ok. 80 procent mieszkańców Wrocławia chce segregować odpady. Ma to znaczenie dla wysokości opłat. We Wrocławiu przyjęto bowiem tzw. mieszany system opłat za śmieci, który przewiduje opłatę 85 groszy za metr kwadratowy lokalu, gdy odpady będą segregowane. Natomiast stawka za odpady niesegregowane wynosi 1,27 zł od metra kwadratowego mieszkania.

Można płacić również stawkę od osoby, gdy na jednego lokatora przypada powierzchnia lokalu większa niż 27 metrów kw. Wynosi ona odpowiednio 19 zł (za segregowanie) i 28,50 zł za odpady zmieszane. To ceny dla mieszkańców bloków i kamienic wielorodzinnych.

W przypadku domków jednorodzinnych i budynków do czterech mieszkań stawki wynoszą odpowiednio 95 groszy za m kw. (segregacja) i 1,42 zł (odpady zmieszane). Opłata od osoby, gdy na jednego mieszkańca przypada więcej niż 27 metrów kwadratowych lokalu, wyniesie 22 zł lub 33 zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • glews, 2013-07-16 09:41:01

    No i co z tego? Nie ma pojemników -będą podobno za dwa miesiące! Ale Ekosystem już wysyła faktury!! Po moim trupie zapłacę złodziejom!!! Bezhołowie i burdel na trzy fajerki!!! Gratuluję urzędnikom z Ratusza dobrego samopoczucia! Wszystkich Was za to rozliczymy!