PARTNER PORTALU
  • BGK

92,3 mln zł z Unii na budowę kanalizacji

  • GK    19 kwietnia 2012 - 12:00
92,3 mln zł z Unii na budowę kanalizacji

W Wodzisławiu Śląskim wybudowane zostanie prawie 130 km sieci kanalizacyjnej, do której będzie mogło włączyć się ponad 12 tys. osób.
Prace budowlane intensywnie prowadzone są w Wodzisławiu Śląskim (zabierz głos/oceń prezydenta) w dzielnicach: Nowe i Stare Miasto, Radlin II, Jedłownik i Karkoszka, w Gorzyczkach, Radlinie (Reden i Wypandów) oraz w części Marklowic.

Realizację przedsięwzięcia zakończono już w części Radlina – Biertułtowach i Obszarach, części Marklowic oraz w Czyżowicach. W związku z tym w gminach tych Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji rozpoczęło działania związane z podłączaniem mieszkańców do nowo wybudowanej sieci.

Wysłano ponad 500 pism informujących o możliwości przyłączenia się do kanalizacji, a na początku kwietnia podpisano pierwsze umowy z zainteresowanymi na odprowadzanie ścieków.

Do końca marca wybudowano łącznie 51,7 km kanalizacji, co stanowi około 45 proc. całości robót przewidzianych w ramach inwestycji.

Wartość projektu „Ochrona wód dorzecza Górnej Odry w zlewni oczyszczalni ścieków Karkoszka II w Wodzisławiu Śląskim” opiewa na kwotę 174,1 mln zł. Na inwestycję Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Wodzisławiu Śląskim Spółka otrzymało wsparcie unijne w wysokości 92,3 mln zł.

Na pozostałą część środków stanowiących wkład własny beneficjenta składają się pożyczka z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach (zabierz głos/oceń prezydenta), kredyt komercyjny udzielony przez Bank Gospodarstwa Krajowego oraz dopłaty do odsetek kredytu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Głównym celem projektu jest uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej aglomeracji Wodzisław Śląski. Dzięki jego realizacji wybudowane zostanie prawie 130 km sieci kanalizacyjnej, do której będzie mogło włączyć się ponad 12 tys. osób.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.