PARTNER PORTALU
  • BGK

96 godzin na zatłoczonych ulicach Gorzowa

  • ZWI    5 marca 2013 - 11:48
96 godzin na zatłoczonych ulicach Gorzowa

Przejazd przez zakorkowane centrum Gorzowa Wielkopolskiego oznacza w skali roku w sumie 96 godzin spędzonych za kółkiem.
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przyjrzeli się ulicom w Gorzowie Wielkopolskim. Ile czasu tracą kierowcy przejeżdżający przez centrum miasta?

- Badanie przeprowadzono w trakcie trwania porannych i popołudniowych godzin szczytu. Pod uwagę wzięto ulice położone w ścisłym centrum miasta - tłumaczy Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl.

- Założyliśmy, że kierowca przejeżdża nimi dwukrotnie w ciągu dnia: jadąc do pracy i wracając do domu - dodaje Florkowska.

Jak się okazało takie podróżowanie kosztuje w skali roku w sumie 96 godzin spędzonych za kółkiem. Oznacza to, że przejazd przez zakorkowane centrum Gorzowa Wielkopolskiego zajmuje rocznie cztery dni.

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zmierzyli także średnie prędkości z jakimi poruszają się kierowcy po czterech ulicach Gorzowa. Wyniki oscylują wokół 30 km/h.

W najlepszej sytuacji są kierowcy, którzy przejeżdżają ulicą Składową - ich szybkość wynosi ok. 34 km/h. W najmniej sprzyjające warunki panują na ulicy Cichońskiego - prędkościomierze wskazują tam ok. 27 km/h.

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Gorzowa Wielkopolskiego w godzinach od 06:00 do 22:00.

Badaniu poddano drogi dojazdowe do centrum Gorzowa Wielkopolskiego (ul. Sikorskiego (od Młyńskiej do Chrobrego), ul. Jagiełły (od Drzymały do Dąbrowskiego), ul. Składowa i ul. Cichońskiego).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • odkorkowany, 2013-03-06 10:55:19

    A może założą tam radary i szybkość zmniejszą do 20 km na godz., to dopiero złapaliby kasę na premie dla rajców i innych darmozjadów naszych podatków. Jak wrócą Niemcy, problem korków zniknie. Wystarczy pojechać do Berlina i zobaczyć.
  • Ewa, 2013-03-05 14:29:22

    Co to za informacja dla mieszkańców dużych miast, którzy średnio w korkach spędzają ponad godzinę dziennie? Tylko pozazdrościć braku problemów komunikacyjnych...