PARTNER PORTALU
  • BGK

A Kraków skupuje mieszkanie poza centrum

  • ZWI    27 maja 2013 - 16:16
A Kraków skupuje mieszkanie poza centrum

Miasto chce kupić mieszkania położone poza centrum Krakowa i przeznaczyć je dla osób oczekujących na lokale mieszkalne. Oferty sprzedaży należy składać do 12 lipca.
Oferty mogą składać zarówno firmy jak i prywatni właściciele. Miasto jest zainteresowane lokalami mieszkalnymi na rynku pierwotnym o powierzchni użytkowej od 25 m² do 40 m².

Nie będą brane pod uwagę oferty obejmujące mieszkania dwupoziomowe, mieszkania z aneksem kuchennym, a tak że nieruchomości, do których przynależy garaż lub miejsce postojowe. Wyłączone z oferty są również lokale położone w centrum Krakowa, w obszarze szczegółowo wskazanym w Uchwale Rady Miasta Krakowa z dnia 10 października 2012 r. w sprawie przyjęcia „Wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy Miejskiej Kraków oraz zasobem tymczasowych pomieszczeń na lata 2012-2017”.

W dniu składania ofert budynek, w którym znajdują się oferowane lokale, musi spełniać warunki wymagane do uzyskania pozwolenia na użytkowanie zgodnie z obowiązującymi przepisami, a w dniu zawarcia umowy sprzedaży musi posiadać ostateczną i prawomocną decyzję o pozwoleniu na użytkowanie lub brak sprzeciwu.

Wydanie nieruchomości gminie musi nastąpić do dnia 30 listopada br.

Jak informuje magistrat, gmina Kraków pozyskuje lokale poprzez adaptacje budynków, zakupy oraz realizację własnych inwestycji. Przypomina, że 54 lokali mieszkalnych pozyskała gmina w ub. r. Dzięki przebudowie budynku hotelowego przy ul.Kantorowickiej, gmina uzyskała 30 pełno standardowych mieszkań, w tym cztery lokale dla osób niepełnosprawnych. Miasto pozyskało również 20 lokali mieszkalnych w budynku na os. Na Skarpie 16 oraz nabyło od Skarbu Państwa cztery lokale mieszkalne położone w różnych lokalizacjach.

Obecnie trwają przeglądy przedodbiorowe realizowanej w formule „zaprojektuj i wybuduj" inwestycji pn. „Zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna wraz z infrastrukturą techniczną w rejonie ul. Łazy". Jej efektem będą 82 lokale mieszkalne zlokalizowane w 4 budynkach. Przewidziany termin odbioru inwestycji to czerwiec 2013 roku.

W rejonie ul. Jana Kantego Przyzby i ul. Zalesie Miasto chce wybudować w formule partnerstwa publiczno – prywatnego zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą. W wyniku tej inwestycji przewidywane jest uzyskanie około 300 mieszkań. Obecnie trwają prace komisji przetargowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.