PARTNER PORTALU
  • BGK

A miało być tak pięknie...

  • Przegląd prasy/Dziennik Zachodni    29 stycznia 2011 - 11:38

Kiedy województwo śląskie walczyło jeszcze o prawo rozgrywania meczów Euro 2012 w Chorzowie, śląscy politycy i urzędnicy obiecywali wiele... jednak teraz, gdy jest już po zawodach, te wizje odchodzą na boczny tor.
Na Euro 2012 Ślązacy mieli mieć nowe tramwaje, kolej do Pyrzowic i autostradę A1. Okazuje się jednak, że lifting chorzowskiego "Kotła Czarownic" będzie jedyną poważną inwestycją, z tych, które kilka lat temu obiecano przeprowadzić i którą zrealizowano w terminie. Cała reszta odsunięta została na bliżej nieokreśloną przyszłość - informuje Dziennik Zachodni.

Kto odpowiada za poślizg tych inwestycji? Odpowiedzialny w byłym rządzie PiS za transport Jerzy Polaczek wskazuje rząd premiera Tuska i śląskich samorządowców. Jednak wezwany do odpowiedzi były marszałek Bogusław Śmigielski zapewnia, że nie ma sobie nic do zarzucenia, natomiast przekonanie rządu do zmiany planów przekraczało możliwości samorządu. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • katastrofa, 2011-01-30 22:37:21

    Kto co obiecał,a kto jest odpowiedzialny? Czy ktoś taki się znajdzie?...raczej nie! Szkoda,że nikt nie poczuwa się do...winy.Wszyscy milczą,jak zwykle !Naobiecywali a teraz ich nie ma !
  • Marzycielka, 2011-01-29 13:30:27

    A to niespodzianka .... Jakoś nie wierzyłam, że zobaczę tu to wszystko co politycy naobiecywali...