A w Radomiu możliwe wszystkie warianty opłat

Cykl spotkań władz Radomia z mieszkańcami, przedstawicielami spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych odbędzie się w grudniu w związku z przygotowaniami do zmiany systemu gospodarowania odpadami. Nowe uregulowania mają obowiązywać od lipca 2013 r.
A w Radomiu możliwe wszystkie warianty opłat

Jak poinformowała Ryszarda Kitowska z zespołu prasowego radomskiego magistratu, w Radomiu nie podjęto na razie decyzji o wysokości opłaty za odbiór odpadów i sposobie jej naliczania.

Czytaj też: Jak gminy sobie radzą z ustawą śmieciową

Władze miasta chcą o tym w grudniu rozmawiać z mieszkańcami. Planowane są także osobne spotkania z przedstawicielami spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych oraz organizacji pozarządowych. Zmianie systemu gospodarowania odpadami ma być także poświęcone otwarte posiedzenie komisji Rady Miejskiej.

Informacje na temat założeń nowego systemu zamieszczono również na stronie internetowej miasta. Omówiono tam m.in. wady i zalety różnych metod ustalenia opłaty za odbiór odpadów od mieszkańców.

Władze Radomia biorą pod uwagę wszystkie możliwe warianty naliczania opłat: w zależności od liczby mieszkańców, stała od gospodarstwa domowego, w zależności od powierzchni lokalu mieszkalnego i od ilości zużytej wody w danej nieruchomości. "Każde z tych rozwiązań ma plusy i minusy, które będą omawiane podczas spotkań z mieszkańcami" - powiedziała Kitowska. Dodała, że o tym, które z nich zostanie przyjęte w Radomiu, zdecyduje Rada Miejska.

Nowe prawo obowiązywać ma od 1 lipca 2013 r. Obowiązek podpisania umowy z firmą wywozową na odbiór odpadów przejmie na siebie gmina. Za odbiór śmieci mieszkańcy uiszczać będą opłatę ustaloną przez radnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (7)ZOBACZ WSZYSTKIE

@ekolog - nareszcie ktoś mówi to, co ja. Za śmieci już zapłaciliśmy przy ich zakupie!

podpisałem, 2012-12-04 22:29:29 odpowiedz

Edek@Chyba się pomyliłeś, twoja wypowiedź odnosi się do "Brać się do pracy@" a nie do "trealnie patrzący@"

anioł stróż, 2012-12-04 11:26:59 odpowiedz

Czyżby "realnie patrzący" miał firmę "wywóz nieczystości", bo wszystkich poucza aby płacili, czytali, wątpię czy sam potrafi czytać ze zrozumieniem. Niech czytają ci, ktyórzy ustalają koszt wywozu smieci i zawierają umowy.

edek, 2012-12-04 11:16:11 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE