PARTNER PORTALU
  • BGK

Abolicja czynszowa w Słupsku. Od dziś można składać wnioski

  • JL    2 lutego 2016 - 08:49
Abolicja czynszowa w Słupsku. Od dziś można składać wnioski
Rusza abolicja czynszowa w Słupsku. Fot. Słupsk.pl

Wniosek o umorzenie zadłużenia za korzystanie z mieszkania należy złożyć do Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej.
Program przewiduje dwa warianty umorzenia zadłużenia. Pierwszy obejmuje 75 proc., jeśli dłużnik w trzy miesiące od dnia podpisania porozumienia jednorazowo spłaci pozostałą część zadłużenia.

Drugi zakłada 55 proc. umorzenia, jeśli spłata pozostałej części zadłużenia będzie dokonywana w ratach. Liczba i terminy spłaty rat będą ustalone w porozumieniu z dłużnikiem, ale ostatnia rata musi być zapłacona nie później niż do 15 grudnia 2017 r.

Umarzane będzie zadłużenie m.in. z tytułu: czynszu, opłat za energię cieplną, gaz, wodę, odbiór ścieków, odpadów i nieczystości ciekłych.

Z programu może skorzystać dłużnik, który 30 września 2015 r. za korzystanie z lokalu nie płacił od ponad roku i złoży wniosek o restrukturyzację zadłużenia do 31 marca 2016 roku. Bez szans są ci, którzy zdewastowali zajmowany lokal, zajęli go bez zgody miasta lub wykraczali przeciwko porządkowi domowemu.

Ponadto zadłużony musi spełnić inne warunki: spłacić pozostałą część zadłużenia jednorazowo lub w ratach, zależnie od wybranego przez niego wariantu, terminowo i w pełnej wysokości regulować bieżące płatności za korzystanie z lokalu oraz uregulować zaległości powstałe od 30 września 2015 roku do dnia podpisania porozumienia.

Umorzenie zadłużenia nastąpi na początku 2018 roku, ale nie później niż do 31 marca 2018 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.