PARTNER PORTALU
  • BGK

ABW zatrzymała kolejne 7 osób ws. korupcji w szczecińskim zarządzie melioracji

  • PAP/rs    27 września 2017 - 14:59
ABW zatrzymała kolejne 7 osób ws. korupcji w szczecińskim zarządzie melioracji
Pięć zatrzymanych we wtorek osób, to pracownicy oddziałów terenowych zarządu melioracji, a dwie to przedsiębiorcy wykonujący usługi na jego rzecz. Fot. Shutterstock.com

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała we wtorek siedem osób w śledztwie dotyczącym korupcji w szczecińskim zarządzie melioracji. To kolejne zatrzymania w tej sprawie; w sumie zarzuty usłyszało 25 osób.
• Pięć zatrzymanych we wtorek osób, to pracownicy oddziałów terenowych zarządu melioracji, a dwie to przedsiębiorcy wykonujący usługi na jego rzecz.

• Zatrzymani usłyszeli zarzuty m.in. związane z poświadczaniem nieprawdy w dokumentach, wyłudzaniem dotacji i subwencji oraz przekroczeniem uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowych.

Śledztwo prowadzone przez ABW dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej, która miała zakłócać przebieg szeregu przetargów prowadzonych przez szczeciński urząd. Według śledczych chodzi o 105 przetargów, które łącznie opiewały na ok. 600 mln zł.

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn potwierdził, że zatrzymano nowe osoby w tej sprawie. Przypomniał, że sprawa dotyczy inwestycji prowadzonych przez Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie, a śledztwo nadzoruje szczeciński wydział Prokuratury Krajowej.

Pięć zatrzymanych we wtorek osób, to pracownicy oddziałów terenowych zarządu melioracji, a dwie to przedsiębiorcy wykonujący usługi na jego rzecz - powiedział PAP Żaryn.

- Zatrzymani usłyszeli zarzuty m.in. związane z poświadczaniem nieprawdy w dokumentach, wyłudzaniem dotacji i subwencji oraz przekroczeniem uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także oszustw - poinformował.

Zaznaczył, że prokuratura nie skierowała wobec nich wniosków o areszt, a jedynie wolnościowe środki zapobiegawcze. Za zarzucane czyny grozi im kara od 1 miesiąca do 10 lat pozbawienia wolności - dodał.

W śledztwie postawiono do tej pory zarzuty 25 osobom - podał Żaryn. Przypomniał, że w tej sprawie ABW pod koniec sierpnia zatrzymała sześć innych osób, którym prokuratura przedstawiła zarzuty poświadczenia nieprawdy w dokumentach, wyłudzania dotacji i subwencji oraz przekroczenia uprawnień dla osiągnięcia korzyści majątkowych. Zarzucono im też oszustwa w związku z prowadzeniem inwestycji przez szczeciński zarząd melioracji. Grozi za to do 10 lat więzienia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.