PARTNER PORTALU
  • BGK

Aglomeracja Giżycko dostała pieniądze na ścieki

  • GK/gizycko.pl    13 października 2011 - 12:12
Aglomeracja Giżycko dostała pieniądze na ścieki

„Mazurski Masterplan Regulacji Wodno-Ściekowej w Gminach Regionu WJM – Aglomeracja Giżycko” uzyskał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Spójności.
Dofinansowanie obejmie ok. 52 proc. kosztów realizacji projektu, którego ogólna wartość wynosi ok. 80 mln zł.

– Jest to jak dotąd największy projekt z dofinansowaniem unijnym, jaki przyszło nam realizować. Cieszę się ogromnie, bo lata starań całego zespołu ludzi, przy wsparciu naszych parlamentarzystów, wreszcie zaowocowały – mówi burmistrz Giżycka Jolanta Piotrowska!

W projekcie, oprócz samorządu miejskiego uczestniczy gmina Giżycko, gmina Miłki i gmina Kruklanki. Beneficjentami projektu w sferze miejskiej jest UM Giżycko i PWiK Sp. z o.o., zaś inwestycje kanalizacyjne, poczynione w samym mieście będą sięgały kwoty 20 mln zł. Inwestycje realizowane bezpośrednio przez UM obejmą uzbrojenie w sieć wodociągową, kanalizacyjną i przepompownie ścieków ul. Jeziornej oraz kwartału objętego ulicami: Staszica, Suwalską, Obwodową i Jagiełły.

Natomiast PWiK przystąpi do: rozbudowy ujęcia wody „Gajewo”, budowy miejskiej magistrali wodociągowej, przebudowy kanalizacji na osiedlu Kajki oraz w rejonie ulic: Olsztyńskiej, 1 Maja, Warszawskiej, Wyzwolenia i Placu Grunwaldzkiego, budowy nowej kanalizacji w rejonie ulic: 3 Maja, 1 Maja i Olsztyńskiej, przebudowy hali filtrów i hali pomp w stacji uzdatniania wody, budowy kanalizacji wraz z przepompownią na terenie Twierdzy Boyen, rewitalizacji kolektora tłocznego od przepompowni głównej do oczyszczalni ścieków w Bystrym oraz do rozbudowy obiektów oczyszczalni ścieków w Bystrym w zakresie hermetyzacji i dezodoryzacji.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.