PARTNER PORTALU
  • BGK

Akcja dbania o czystość przystanków w Gdańsku

  • www.Osowa24.pl    22 sierpnia 2011 - 12:09
Akcja dbania o czystość przystanków w Gdańsku

Inicjatywa „Zmieniamy Twoje Miasto: Czyste Przystanki” to efekt obserwacji przystanków oblepionych ogłoszeniami wszelkiej maści.
– Chcemy uwolnić wiaty od ulotek. Na przystankach objętych akcją zostaną postawione tablice ogłoszeniowe – mówią pomysłodawcy.

Oprócz poprawy estetyki akcja ma zwiększyć poczucie bezpieczeństwa oraz zmniejszenie ilości aktów wandalizmu i wykroczeń na przystankach transportu publicznego. Bo jak wiadomo czasami niestety przystanki to miejsce aktywności kieszonkowców i innych przestępców.

Czyste i wolne od ogłoszeń wiaty to też większe bezpieczeństwo. Akty wandalizmu i przemocy zdarzają się rzadziej na czystych, dobrze oświetlonych i monitorowanych przystankach. Miejsca wyznaczone jako pilotażowe, zostały wyposażone w monitoring w ramach realizacji projektu Mimosa Civitas Plus.

Przez ok. 8 tygodni trwania akcji przewidziane są między innymi działania mające na celu walkę z przyklejaniem ulotek na wiatach takie jak wzmożone patrole ekip czyszczących i Straży Miejskiej wsparte przez kampanię informacyjną czytamy na stronach organizatora akcji Civitas-Mimosa

Akcja to jednocześnie apel do mieszkańców korzystających z infrastruktury tramwajowej i autobusowej o zmianę swoich zachowań oraz podejścia do problemu. Pomysłodawcy liczą na przyłączenie się do akcji wszystkich niezadowolonych z obecnego stanu czystości przystanków.

Akcja wystartuje 16 września i będzie to jednocześnie data inauguracji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który w Polsce będzie obchodzony już po raz dziesiąty.

Kulminacyjnym punktem tygodnia jest znany wszystkim Dzień bez samochodu. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.