Akcja dbania o czystość przystanków w Gdańsku

Inicjatywa „Zmieniamy Twoje Miasto: Czyste Przystanki” to efekt obserwacji przystanków oblepionych ogłoszeniami wszelkiej maści.
Akcja dbania o czystość przystanków w Gdańsku
– Chcemy uwolnić wiaty od ulotek. Na przystankach objętych akcją zostaną postawione tablice ogłoszeniowe – mówią pomysłodawcy.

Oprócz poprawy estetyki akcja ma zwiększyć poczucie bezpieczeństwa oraz zmniejszenie ilości aktów wandalizmu i wykroczeń na przystankach transportu publicznego. Bo jak wiadomo czasami niestety przystanki to miejsce aktywności kieszonkowców i innych przestępców.

Czyste i wolne od ogłoszeń wiaty to też większe bezpieczeństwo. Akty wandalizmu i przemocy zdarzają się rzadziej na czystych, dobrze oświetlonych i monitorowanych przystankach. Miejsca wyznaczone jako pilotażowe, zostały wyposażone w monitoring w ramach realizacji projektu Mimosa Civitas Plus.

Przez ok. 8 tygodni trwania akcji przewidziane są między innymi działania mające na celu walkę z przyklejaniem ulotek na wiatach takie jak wzmożone patrole ekip czyszczących i Straży Miejskiej wsparte przez kampanię informacyjną czytamy na stronach organizatora akcji Civitas-Mimosa

Akcja to jednocześnie apel do mieszkańców korzystających z infrastruktury tramwajowej i autobusowej o zmianę swoich zachowań oraz podejścia do problemu. Pomysłodawcy liczą na przyłączenie się do akcji wszystkich niezadowolonych z obecnego stanu czystości przystanków.

Akcja wystartuje 16 września i będzie to jednocześnie data inauguracji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który w Polsce będzie obchodzony już po raz dziesiąty.

Kulminacyjnym punktem tygodnia jest znany wszystkim Dzień bez samochodu. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE