Akcje PKS w Dębicy w prywatnych rękach

Firma Monis Usługi Transportowe Gustaw Fediów kupiła 85 proc. akcji Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Dębicy (Podkarpackie). Koszt transakcji to ponad 1,2 mln zł - poinformowała w poniedziałek Renata Wielgos z Ministerstwa Skarbu Państwa.
Akcje PKS w Dębicy w prywatnych rękach

Umowa między inwestorem a MSP została podpisana w poniedziałek. Resort posiadał w PKS Dębica 100 proc. akcji. Zbył 85 proc. a pozostałe 15 proc. zostanie nieodpłatnie przekazane uprawnionym pracownikom.

Czytaj też: Prywatyzacja PKS w Dębicy wkrótce

Wielgos dodała, że ministerstwo prowadziło rozmowy z władzami Dębicy na temat ewentualnego, nieodpłatnego przekazania akcji spółki na rzecz samorządu (tzw. komunalizacja).

"Minister Skarbu Państwa oczekiwał na jednoznaczną deklarację gotowości przejęcia akcji PKS w Dębicy przez miasto Dębica i złożenie wniosku o przeprowadzenie procesu komunalizacji. Taki wniosek jednak nie wpłynął. Dlatego podjęta została decyzja o sprzedaży akcji spółki inwestorowi" - zaznaczyła.

PKS w Dębicy działa od ponad 50 lat. Jest jednym z większych przewoźników w regionie; prowadzi komunikację pasażerską na 29 liniach. Spółka posiada niemal 50 autokarów i zatrudnia ponad 130 osób.

Firma ma również własną stację diagnostyczną uprawnioną do przeprowadzania pełnego zakresu badań technicznych oraz stację paliw i myjnię.

Dębicki PKS jest jednym z ostatnich w regionie przedsiębiorstw, które nie są jeszcze sprywatyzowane. Większość ma już prywatnych właścicieli lub została przejęta przez samorządy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE