PARTNER PORTALU
  • BGK

Akcje PKS w Dębicy w prywatnych rękach

  • PAP    11 czerwca 2013 - 09:42
Akcje PKS w Dębicy w prywatnych rękach

Firma Monis Usługi Transportowe Gustaw Fediów kupiła 85 proc. akcji Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Dębicy (Podkarpackie). Koszt transakcji to ponad 1,2 mln zł - poinformowała w poniedziałek Renata Wielgos z Ministerstwa Skarbu Państwa.
Umowa między inwestorem a MSP została podpisana w poniedziałek. Resort posiadał w PKS Dębica 100 proc. akcji. Zbył 85 proc. a pozostałe 15 proc. zostanie nieodpłatnie przekazane uprawnionym pracownikom.

Czytaj też: Prywatyzacja PKS w Dębicy wkrótce

Wielgos dodała, że ministerstwo prowadziło rozmowy z władzami Dębicy na temat ewentualnego, nieodpłatnego przekazania akcji spółki na rzecz samorządu (tzw. komunalizacja).

"Minister Skarbu Państwa oczekiwał na jednoznaczną deklarację gotowości przejęcia akcji PKS w Dębicy przez miasto Dębica i złożenie wniosku o przeprowadzenie procesu komunalizacji. Taki wniosek jednak nie wpłynął. Dlatego podjęta została decyzja o sprzedaży akcji spółki inwestorowi" - zaznaczyła.

PKS w Dębicy działa od ponad 50 lat. Jest jednym z większych przewoźników w regionie; prowadzi komunikację pasażerską na 29 liniach. Spółka posiada niemal 50 autokarów i zatrudnia ponad 130 osób.

Firma ma również własną stację diagnostyczną uprawnioną do przeprowadzania pełnego zakresu badań technicznych oraz stację paliw i myjnię.

Dębicki PKS jest jednym z ostatnich w regionie przedsiębiorstw, które nie są jeszcze sprywatyzowane. Większość ma już prywatnych właścicieli lub została przejęta przez samorządy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.