Akt oskarżenia ws. skażenia wodociągu w gminie Drezdenko

- Prokuratura Rejonowa w Strzelcach Krajeńskich oskarżyła byłego dyrektora przedsiębiorstwa wodociągowego w Drezdenku o sprowadzenie zagrożenia epidemiologicznego. Sprawa dotyczy skażenia bakteriami coli wody w gminnym wodociągu, z którego korzysta 14,5 tys. osób.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. Dariusz Domarecki poinformował, że akt oskarżenia w piątek został skierowany do sądu.

Według prokuratury oskarżony pełniąc funkcję dyrektora do spraw technicznych w PGKiM w Drezdenku, nadzorował prowadzony przez blisko rok remont ujęcia wody w jednej ze studni. Po zakończonych pracach, wbrew obowiązującym przepisom, miał nie zarządzić zbadania jakości wody i podjął decyzję o ponownym uruchomieniu studni.

"58-letni Lech C. usłyszał zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa dla zdrowia i życia wielu osób. Grozi mu do trzech lat więzienia. Lech C. nie przyznał się do winy, zaprzeczając, aby to on podjął decyzję o ponownym uruchomieniu studni" - powiedział Domarecki.

We wrześniu ub. roku w próbkach z publicznego wodociągu w Drezdenku Sanepid wykrył groźne dla zdrowia bakterie coli. Nakazał dezynfekcję wodociągu i wydał zakaz używania wody do celów spożywczych i gospodarczych. W tej sytuacji gmina przez kilka dni musiała zapewnić dostęp do pitnej wody dla 14,5 tys. mieszkańców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE