PARTNER PORTALU
  • BGK

Akt oskarżenia ws. skażenia wodociągu w gminie Drezdenko

  • PAP    28 lutego 2014 - 11:35

- Prokuratura Rejonowa w Strzelcach Krajeńskich oskarżyła byłego dyrektora przedsiębiorstwa wodociągowego w Drezdenku o sprowadzenie zagrożenia epidemiologicznego. Sprawa dotyczy skażenia bakteriami coli wody w gminnym wodociągu, z którego korzysta 14,5 tys. osób.
Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. Dariusz Domarecki poinformował, że akt oskarżenia w piątek został skierowany do sądu.

Według prokuratury oskarżony pełniąc funkcję dyrektora do spraw technicznych w PGKiM w Drezdenku, nadzorował prowadzony przez blisko rok remont ujęcia wody w jednej ze studni. Po zakończonych pracach, wbrew obowiązującym przepisom, miał nie zarządzić zbadania jakości wody i podjął decyzję o ponownym uruchomieniu studni.

"58-letni Lech C. usłyszał zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa dla zdrowia i życia wielu osób. Grozi mu do trzech lat więzienia. Lech C. nie przyznał się do winy, zaprzeczając, aby to on podjął decyzję o ponownym uruchomieniu studni" - powiedział Domarecki.

We wrześniu ub. roku w próbkach z publicznego wodociągu w Drezdenku Sanepid wykrył groźne dla zdrowia bakterie coli. Nakazał dezynfekcję wodociągu i wydał zakaz używania wody do celów spożywczych i gospodarczych. W tej sytuacji gmina przez kilka dni musiała zapewnić dostęp do pitnej wody dla 14,5 tys. mieszkańców.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.