PARTNER PORTALU
  • BGK

Andrychów. Uruchomili komunikację, teraz dostali na nią dofinansowanie

  • pt    30 marca 2018 - 17:42
Andrychów. Uruchomili komunikację, teraz dostali na nią dofinansowanie
Autobusy jeżdżą w Andrychowie od 1 stycznia (fot.andrychow.pl)

W Andrychowie od początku roku działa komunikacja miejska. Miasto uruchomiło ją za swoje środki, teraz otrzymało dotację.
Po kilku miesiącach oczekiwania dotarła do Andrychowa dobra wiadomość – miasto dostało dofinansowanie do projektu „Rozbudowa i modernizacja infrastruktury techniczno-komunikacyjnej lokalnego transportu publicznego w Andrychowie wraz z zakupem taboru autobusowego”.

Andrychów otrzymał ponad 16 mln 700 tys. zł. 

Autobusy kursują po gminie od 1 stycznia. Jednak w pierwszym rozstrzygnięciu konkursowym wniosek Andrychowa został odrzucony. Gmina złożyła odwołanie, które zostało przyjęte i w powtórnym rozdziale unijnych środków Urząd Marszałkowski przyznał Andrychowowi prawie 17 mln zł dotacji do projektu komunikacyjnego.

Czytaj: Samorządy stawiają na elektryczne i gazowe autobusy

Cały projekt „Rozbudowa i modernizacja infrastruktury techniczno-komunikacyjnej lokalnego transportu publicznego w Andrychowie wraz z zakupem taboru autobusowego” obejmuje nie tylko zakup autobusów i organizację gminnej komunikacji autobusowej, ale też organizację zajezdni w ZGK, budowę nowych przystanków, monitoringu, a poza tym - ścieżek dla pieszych i rowerowych, modernizację oświetlenia z budową 600 nowych ledowych punktów oświetleniowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.