PARTNER PORTALU
  • BGK

Animowany spot przypomina o śmieciowych obowiązkach w Gdańsku

  • aw    4 marca 2015 - 18:28
Animowany spot przypomina o śmieciowych obowiązkach w Gdańsku

Odpadów niebezpiecznych trzeba pozbywać w sposób odpowiedzialny (fot.gdansk.pl)

“Odpady niebezpieczne – oddaj, zutylizuj” – to hasło animowanego spotu, przygotowanego w Gdańsku w ramach kampanii „Razem dbamy o Nasze Miasto”.
Jak podaje magistrat, celem akcji jest kształtowanie właściwych postaw społecznych oraz utrwalanie świadomości, że „jestem z Gdańska, więc dbam o Gdańsk”. Chodzi w niej także o to, by niektórym gdańszczanom przypomnieć o ich obowiązkach.

- Apelujemy do mieszkańców Gdańska, by zwracali szczególną uwagę na odpady niebezpieczne. Trzeba się ich pozbywać w sposób bardzo odpowiedzialny. Nie zapominajmy, że konsekwencje porzucania takich śmieci w przypadkowych miejscach mogą być bardzo groźne dla środowiska – podkreśla dyr. wydziału środowiska gdańskiego magistratu, Maciej Lorek.

Odpady niebezpieczne to m.in.: baterie, akumulatory, przeterminowane lub częściowo wykorzystane leki, świetlówki, termometry, farby i rozpuszczalniki, smary, oleje, chemikalia oraz stosowane w domu środki dezynfekcyjne i owadobójcze wraz z opakowaniami.

Wcześniej zaprezentowane zostały filmiki, które przypominają mieszkańcom Gdańska o obowiązkach zimowych, o potrzebie segregowania odpadów oraz o konieczności sprzątania pod swoim psie. Na swoją premierę czeka jeszcze jeden, dotyczący pozbywania się pozostałości po remontach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.