PARTNER PORTALU
 • BGK

Apelują do Tuska o przesunięcie ustawy śmieciowej

 • AT    13 grudnia 2012 - 19:59
Apelują do Tuska o przesunięcie ustawy śmieciowej

- Wdrożenie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach w planowanym terminie i w jej obecnej formie jest nie do przyjęcia - apelują w liście do Tuska radni Strzegomia.
Na wniosek burmistrza Rada Miejska w Strzegomiu podjęła apel do Donalda Tuska w sprawie nowej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

- W związku z narastającymi kontrowersjami dotyczącymi nowej ustawy o gospodarce odpadami, wprowadzającej rewolucyjne zmiany i w konsekwencji drastyczny wzrost opłat za odbiór i zagospodarowanie śmieci postulujemy w imieniu władz samorządowych gminy Strzegom o przesunięcie terminu wejścia ustawy w życie i jednocześnie apelujemy o niezwłoczne rozpoczęcie prac nad poprawą wspomnianej ustawy – czytamy w liście Prezesa Rady Ministrów.

Czytaj też: Większa swoboda w kwestii gospodarki odpadami

Jak informują radni Strzegomia w obliczu ryzyka znacznego spadku dochodów ludności, wciąż pogarszającej się sytuacji na rynku pracy i nie przygotowania województwa dolnośląskiego do wymogów wprowadzonych przez nową ustawę, wdrożenie tej ustawy w planowanym terminie i w jej obecnej formie jest nie do przyjęcia.

Czytaj też: Wojewoda będzie nadzorował ustawę śmieciową

- Gdyby rząd i parlament nie były w stanie znowelizować tej ustawy w ciągu najbliższych miesięcy, postulujemy by, decyzją parlamentu – przesunąć termin wejścia ustawy w życie - apelują radni.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (16)

 • Z.K., 2013-02-01 09:37:03

  Jest to kolejny bubel legislacyjny,który narusza Konstytucję.Obywatel wg.tej ustawy nie ma żadnego prawa wyboru.Rząd realizując zobowiązania wobec UE zapomina o obywatelu.
 • 777, 2012-12-27 08:13:58

  nie MILION na Tydzień tylko 67000 euro dziennie! A nawet jesli milion to znaczy 52 miliony rocznie to jest 1,36 euro na obywatela na rok. Co nie usprawiedlia powyżek za smieci na poziomie 20 zł miesięcznie i ok. 250zł rocznie. A podwyzki za wywóz smieci naleza do gmin/ miast. WIĘC O CO CHODZI????...???  rozwiń
 • pllo, 2012-12-26 22:10:23

  Jest tylko jeden mały problem, że od 2015 będziemy płacić słownie i dosłownie ++++ jeden milion euro na tydzień++++ za niedopełnienie "przyrzeczeń" podpisanych w traktacie akcesyjnym. Takich kar jest więcej. Jak się głupków do rządu wybrało to trzeba bulić. Widziały gasły co brały?????...  rozwiń