PARTNER PORTALU
  • BGK

Aquanet operatorem sieci wodociągowej budowanej przez samorządy

  • PAP    9 września 2011 - 13:08
Aquanet operatorem sieci wodociągowej budowanej przez samorządy

5,7 mln zł rocznie będzie płaciła spółka wodociągowa Aquanet z Poznania za dzierżawę prawie 370 kilometrów kanalizacji budowanych przez Związek Międzygminny "Puszcza Zielonka". W piątek w Poznaniu podpisano umowę dzierżawy.
Aquanet będzie operatorem 370 kilometrów kanalizacji od roku 2013 do 2032. Każdego roku będzie płacić Związkowi 5,7 mln złotych, które zostaną przeznaczone na spłatę kredytu zaciągniętego przez Związek w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska.

Związek Międzygminny "Puszcza Zielonka" obejmuje sześć gmin: Czerwonak, Kiszkowo, Murowana Goślina, Pobiedziska, Skoki i Swarzędz. Koszt realizacji przedsięwzięcia, prowadzonego pod nazwą: "Kanalizacja obszaru Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka i okolic", szacowany jest na blisko 292 mln zł.

Czytaj też: Prywatyzacja spółek komunalnych nie musi oznaczać wzrostu cen mediów

Łącznie na terenie sześciu gmin powstanie 369 kilometrów sieci kanalizacyjnej oraz 151 przepompowni ścieków i dwa punkty zlewcze. Zgodnie z projektem zlikwidowane zostaną dwie oczyszczalnie ścieków, które nie spełniają obowiązujących norm - w Pobiedziskach i Skokach.

Po zakończeniu przedsięwzięcia dostęp do kanalizacji uzyska ponad 40 tys. nowych użytkowników.

Aquanet to polska firma wodociągowo-kanalizacyjna, której właścicielem jest miasto Poznań, okoliczne gminy i pracownicy. Firma zaopatruje w wodę i odbiera ścieki od mieszkańców Poznania oraz gmin: Lubonia, Swarzędza, Puszczykowa, Mosiny, Murowanej Gośliny, Czerwonaka, Kórnika, Brodnicy, Suchego Lasu, a także Rokietnicy, Dopiewa i Kobylnicy. Łącznie obsługuje ponad 770 tysięcy klientów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.