Areny Euro 2012 będą mieć kłopoty

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 06-04-2012
  • drukuj
4,5 mln zł kosztuje miesięczne utrzymanie wszystkich stadionów wybudowanych na Euro 2012. Postawiliśmy je na miarę naszych marzeń, nie możliwości finansowych.
Areny Euro 2012 będą mieć kłopoty
Choć do Euro 2012 zostały jeszcze dwa miesiące, zarządcy już myślą, jak stadiony w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i we Wrocławiu mogą na siebie zarobić – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Z zapewnieniem rentowności tych inwestycji może być nie lada kłopot. Szacowany miesięczny koszt utrzymania warszawskiej areny to ok. 1,5 mln zł. Niewiele mniej kosztuje utrzymanie stadionu w Gdańsku i we Wrocławiu – po ok. 1 mln zł miesięcznie. Najtańszy w eksploatacji jest Stadion Miejski w Poznaniu – blisko 0,5 mln zł (bez podatku od nieruchomości i trwałego zarządu).

Zdaniem ekspertów błędem było niepowierzenie aren w ręce międzynarodowych firm eventowych. Nasi operatorzy zarządzający pojedynczymi arenami nie mają szans w konkurowaniu z międzynarodowymi firmami dzierżawiącymi całe sieci stadionów w Europie – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

I co to ztego wyrosło !!!???

Pyza, 2012-04-11 20:57:05 odpowiedz

Złupi się gawiedź jak w państwie feudalnym...na dwór i jego obsługę trzeba dawać haracz! A nasi rodzimi rekietierzy są prawnie umocowani i nic i m za to nie grozi!!! Hehehehe. Już podobno w maju wejdzie ustawa dająca możliwość uwolnienia czynszów komunalnych: GROBELNY i Dudi zacierają rączki!!! CHCI...ELIŚCIE IGRZYSK TO MACIE!!!! Hihihihi - ten naród jest stracony i już od dawna popiera zbiorowy kanibalizm!!! rozwiń

glewski, 2012-04-10 13:24:42 odpowiedz

Nie martwmy się na zapas. Samorządowi managerowie na pewno sobie poradzą z taką błahostką. Najwyżej się zamknie kilka kolejnych szkół i już będą pieniążki na stadiony.

podpisałem, 2012-04-06 21:48:20 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE