PARTNER PORTALU
  • BGK

Arriva na 10 lat

  • JL    4 listopada 2010 - 10:27
Arriva na 10 lat

Przez najbliższe 10 lat Arriva RP wozić będzie pasażerów na niezelektryfikowanych regionalnych liniach kolejowych w woj. kujawsko-pomorskim.
To skutek  rozstrzygniętego przez zarząd województwa postępowania przetargowego.O0d 12 grudnia bilety będą nawet o 30 proc. tańsze, a podróż pociągiem znacznie wygodniejsza.

– Dzięsięcioletni kontrakt to zysk zarówno dla przewoźnika, jak i dla podróżnych – uważa marszałek Piotr Całbecki.

Nowa umowa zobowiązuje operatora do wprowadzenia w najbliższych dwóch latach co najmniej czterech zupełnie nowych nowoczesnych składów i gwarantuje, że żaden element obsługującego linie taboru nie będzie starszy niż 40-letni. Wprowadzony zostanie też zupełnie nowy standard dotyczący wygody podróżowania. Pociągi muszą być tak zestawione, by każdy pasażer, który jedzie dalej niż 15 kilometrów, mógł skorzystać z miejsca siedzącego.

Kolejnym ważnym novum jest wojewódzka taryfa biletowa. Oznacza to po przede wszystkim znacznie niższe niż dotychczas ceny za przejazd oraz gwarancję, że ceny te pozostaną na stałym poziomie przez najbliższą dekadę.

Arriva, która na podstawie poprzedniego przetargu na obsługę pasażerskich przewozów regionalnych wozi pasażerów na tych liniach jeszcze do 11 grudnia, zaoferowała gotowość kontynuacji współpracy z samorządem województwa przy dopłacie do każdego przejechanego przez jej pociągi kilometra w wysokości 17,99 zł, gwarantując punktualność wyliczoną na 91,17 proc.

Jej konkurent, spółka Przewozy Regionalne, zaproponowała połączenia znacznie droższe (dopłata do „pociągokilometra” 35,48 zł) i nieco mniej punktualne (założyła 90 proc. punktualności).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.