PARTNER PORTALU
  • BGK

Atlas Arena nie przynosi zysków. Rosną długi

  • Przegląd prasy/Dziennik Łódzki    30 września 2010 - 07:32
Atlas Arena nie przynosi zysków. Rosną długi

Zarządzająca halą Atlas Arena Miejska Arena Kultury i Sportu ma w tym roku 2,3 mln zł. długu. Z kolei deficyt za 2009 rok wyniósł 3,04 mln zł. Kasa spółki jest pusta.
Pracownicy spółki obawiają się, że wkrótce zabraknie na ich pensje. Ich obawy nie muszą być bezpodstawne. Władze Łodzi przyznają, że pieniądze na bieżące wydatki spółki są zabezpieczone tylko do końca listopada – podaje „Dziennik Łódzki”.

Tymczasem mimo problemów finansowych w Atlas Arenie zatrudnieni są kosztowni doradcy prezesa. Do niedawna było ich trzech. Miesięcznie kosztowali spółkę 24 tys. zł. W lipcu jeden z nich awansował na dyrektora i dostał podwyżkę. Ale nadal w hali brakuje imprez, które przyciągnęłyby do Łodzi gości z całej Polski.

O złą kondycję finansową miasto oskarża jednak poprzedni, a nie obecny, zarząd spółki. Zapowiada wyciągnięcie wobec niego konsekwencji, chociaż władze Łodzi dały absolutorium poprzedniemu zarządowi Areny.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • jeje, 2010-09-30 19:12:06

    Kropiwnicki-Tomaszewski-Gałązka = poprzednicy odpowiedzialni za stan finansów Areny. Teraz Kropiwnicki doradza Belce w NBP, Tomaszewski chce wskoczyć na stołek prezydenta miasta, a Gałązka długo siedział na zwolnieniu lekarskim i brał kasę mając głęboko w nosie sytuację finansową hali....  rozwiń