PARTNER PORTALU
  • BGK

Augustów i Siemiatycze bez dworców PKS. Firma PKS Nova zamknie ich więcej

  • KDS    22 czerwca 2017 - 11:21
Augustów i Siemiatycze bez dworców PKS. Firma PKS Nova zamknie ich więcej
PKS Nova w najbliższych miesiącach zlikwiduje cztery dworce autobusowe (www.pksnova.pl)

Siemiatycze i Augustów. To dwie pierwsze miejscowości, w których PKS Nova sprzedała dworce. A to dopiero początek. W ramach restrukturyzacji, spółka zapowiedziała zamknięcie dwóch kolejny dworców - informuje portal ddb24.pl.
Jak donosi ddb24.pl, w najbliższym czasie PKS Nova chce pozbyć się dwóch kolejnych dworców - w Ciechanowie i Łomży. Dworzec w Augustowie ma zostać zamknięty już w sierpniu. Dla miasta oznacza to spory problem, bo nie ma alternatywy dla pasażerów. Oznacza to, że Augustów będzie miał problem z zapewnieniem komunikacji publicznej swoim mieszkańcom oraz turystom.

- Tak istotne sprawy, jak transport lokalny, nie załatwia się w ten sposób. Rozumiem trudną sytuację finansową firmy i zdaję sobie sprawę przed jakimi wyzwaniami stoi samorząd, ale umówmy się, że najważniejsze jest dobro obywatela. I teraz, żebym ja mógł odpowiedzialnie podejść do tego problemu i starać się w jakiś sposób pomóc dla władz samorządu województwa podlaskiego, muszę mieć na to czas, żeby opracować logiczną strategię i na nią znaleźć pieniądze – mówi ddb24.pl Wojciech Walulik, burmistrz Augustowa.

Nieco lepsza sytuacja jest w Siemiatyczach, gdzie PKS Nova musi zagwarantować dwa stanowiska odjazdu autobusów oraz punkt sprzedaży biletów.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.