PARTNER PORTALU
  • BGK

Augustów: ruszyła bezpłatna komunikacja dla mieszkańców i "zarejestrowanych" turystów

  • PAP/KDS    1 lipca 2017 - 10:22
Augustów: ruszyła bezpłatna komunikacja dla mieszkańców i "zarejestrowanych" turystów
Do 31 sierpnia mieszkańcy Augustowa oraz turyści, którzy wykupili Augustowską Kartę Turysty z komunikacji miejskiej mogą korzystać za darmo (fot.www.necko.com.pl)

Mieszkańcy Augustowa oraz turyści, którzy wykupią Augustowską Kartę Turysty od soboty (1 lipca) do końca wakacji (31 sierpnia) mogą bezpłatnie jeździć autobusami komunikacji miejskiej. 
Głównym efektem ma być mniejszy ruch samochodów w mieście latem, w szczycie sezonu turystycznego. Decyzje w tej sprawie augustowscy radni przyjęli już wcześniej. Bezpłatnie mogą też jeździć autobusami osoby urodzone w Augustowie, wystarczy, że się wylegitymują dokumentem, który to potwierdza.

Od połowy maja turyści mogą wyrabiać Augustowską Kartę Turysty. Projekt jest prowadzony w Augustowie po raz pierwszy. Karty wydaje Centrum Informacji Turystycznej. Otrzyma ją każdy, kto przyniesie potwierdzenie opłaty uzdrowiskowej lub miejscowej za minimum trzy dni pobytu w mieście (z góry). Na karcie będą dane osoby, termin pobytu, dane osób uprawnionych do zniżek. Razem z kartą turysta otrzymuje listę podmiotów, które świadczą zniżki i informacje o tych zniżkach.

Takich podmiotów jest dziewięć. Oferują zniżki w różnej wysokości przy zakupie biletów wstępu na basen, kort tenisowy, koncerty, na jedzenie w barach czy restauracjach. Zniżki dają również miejskie placówki sportowo-rekreacyjne i kulturalne.

Do 19 czerwca kartę nabyło ponad 30 osób - mówi Anna Samel z urzędu miejskiego w Augustowie.

Według szacunków Centrum Informacji Turystycznej w mieście, Augustów w sezonie turystycznym odwiedza co najmniej 100 tys. osób, które zostają tam dłużej niż jeden dzień.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.