PARTNER PORTALU
  • BGK

Augustów znów eksperymentuje z płatną strefą parkowania

  • PAP/AH    29 września 2017 - 11:43
Augustów znów eksperymentuje z płatną strefą parkowania
Parkometry zostają na ulicach, jednakże zostaną zabezpieczone i wyłączone z użytkowania. (Fot. Pixabay)

Od soboty w Augustowie (Podlaskie) nie będzie - przynajmniej czasowo - strefy płatnego parkowania. Taką decyzję podjęli miejscy radni. W przyszłym roku ma być jednak przyjęta nowa uchwała, o przywróceniu strefy na okres miesięcy ze wzmożonym ruchem turystów.
Augustów to miasto turystyczne, gdzie przede wszystkim w okresie letnim ruch aut znacznie wzrasta. Ponieważ w centrum miasta z trudem można było znaleźć wolne miejsce parkingowe, by wymusić rotację, w maju 2014 roku utworzono tam strefę płatnego parkowania. Opłata za parkowanie w sezonie wakacyjnym była dwukrotnie wyższa niż w okresie przed i po wakacjach.

W 2016 roku było o augustowskiej strefie płatnego parkowania głośno, gdy prokuratura zaskarżyła część uchwały radnych, dotyczącą konieczności opłacania parkowania nie tylko od poniedziałku do piątku, ale również w soboty. Radni przyjęli bowiem taką interpretację liczby dni pracujących w tygodniu.

Ostatecznie NSA uznał, że pobieranie w Augustowie opłat także w soboty jest niezgodne z prawem, obowiązywały więc od poniedziałku do piątku.

Teraz radni zdecydowali, że z dniem 30 września cała strefa przestaje funkcjonować. Jak poinformował w piątek (29 września) augustowski magistrat, okazało się, że po zakończeniu letniego sezonu turystycznego strefa i wymuszona przez opłaty rotacja samochodów ma dużo mniejsze znaczenie.

- Parkometry zostają na ulicach, jednakże zostaną zabezpieczone i wyłączone z użytkowania - podał Urząd Miejski w Augustowie.

Kierująca wydziałem inwestycji tego urzędu Magdalena Sokołowska powiedziała PAP, że co prawda strefa została zniesiona, ale w planie na przyszły rok jest jej ponowne uruchomienie, ale już sezonowo, czyli na miesiące letnie.

- Chcieliśmy sobie dać czas, żeby w szczegółach taką uchwałę, o sezonowości tej strefy, dopracować. Dlatego na razie znieśliśmy ją całkowicie i będziemy wskrzeszać na sezon letni - dodała.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.