PARTNER PORTALU
  • BGK

Autobus na telefon

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Łódź    3 marca 2011 - 08:17
Autobus na telefon

Łódzkie przedsiębiorstwo komunikacji chce wprowadzić mową usługę – autobus na żądanie, zamawiany przez telefon.
W środę urzędnicy pytali o opinie łodzian. Większość osób, które przyszły na spotkanie, była za – pisze „Gazeta Wyborcza Łódź”.

Na konsultacje przyszło kilkadziesiąt osób, w tym właściciele firm i radni osiedlowi. Spotkanie w magistracie połączono z prezentacją podobnego projektu z hiszpańskiego regionu Castilla y Leon.

Tam, na 92 tys. km kw. jest około sześciu tysięcy miasteczek i wsi. Dlatego trudno, żeby do każdego docierała regularna komunikacja, ale od lat działa komunikacja na żądanie.

W Łodzi telebusy jeździłby bez rozkładów jazdy i stałych tras, ale zatrzymywałby się na przystankach (niektóre służyłyby wyłącznie autobusom na zlecenie). Pasażerowie – telefonicznie bądź esemesem informowaliby dyspozytora MPK, skąd i dokąd oraz o której godzinie chcą jechać.

Urzędnicy liczą, że autobusy na telefon będą zamawiać zorganizowane grupy. Przewoźnik miałby wtedy gwarancję, że pojazd zostanie wypełniony, a nie wsiądzie do niego tylko kilka osób. Z oferty tej skorzystać mogliby również organizatorzy imprez sportowych czy koncertów, umożliwiając w ten sposób sprawny dojazd i powrót – podaje „Gazeta Wyborcza Łódź”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.