PARTNER PORTALU
  • BGK

Autobus nr 88 nie pojedzie przez Mierzyn

  • www.Mierzyn24.pl    11 października 2012 - 11:50
Autobus nr 88 nie pojedzie przez Mierzyn

Na pierwszy od kilkunastu lat autobus z logiem ZDiTM Szczecin, który regularnie woziłby mieszkańców Mierzyna, przyjdzie jeszcze długo poczekać.
Planowane od dłuższego czasu przedłużenie trasy autobusu linii 88, kursującego obecnie między Centrum Handlowym STER, ulicą Okulickiego na Gumieńcach i Stobnem, nie dojdzie do skutku. Zgody na zmianę trasy nie wyraziła gmina Kołbaskowo.

O możliwości przedłużenia trasy autobusu linii 88 pisaliśmy na początku 2012 roku. Informowaliśmy wtedy o zaawansowanych negocjacjach w tej sprawie, prowadzonych między władzami gminy Dobra, a Zarządem Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie.

Jak udało nam się w tym czasie ustalić, problemem w rozmowach był jedynie, wskazywany przez ZDiTM, brak odpowiednich przystanków z wydzielonymi zatokami w naszej miejscowości.

Gmina Dobra zaproponowała, aby trasa autobusu przebiegała ulicami Welecką i Długą. Autobus zatrzymywałby się na dwóch istniejących już przystankach przy ulicy Weleckiej oraz na dwóch nowych, zaproponowanych przez gminę przystankach przy ulicy Długiej w kierunku Stobna. Wszystko wskazywało wtedy na to, że jest duża szansa na pojawienie się nowej linii autobusowej w Mierzynie.

Przedłużenie trasy autobusu nie dojdzie jednak do skutku. Jak się dowiedzieliśmy, na zmianę nie wyraziła zgody gmina Kołbaskowo, partycypująca w kosztach utrzymania linii nr 88. Sąsiednia gmina argumentuje swój sprzeciw znacznym wydłużeniem czasu przejazdu autobusów między Stobnem i Centrum Handlowym STER. Mieszkańcy Mierzyna w dalszym ciągu będą więc zmuszeni podróżować autobusami z logiem szczecińskiego PKS-u na masce.

Wprawdzie autobusy linii 88 kursują stosunkowo rzadko, jednak z pewnością znacznie ułatwiłyby wielu mieszkańcom Mierzyna podróżowanie do i ze Szczecina.

Autobusy PKS dojeżdżają co prawda z Mierzyna do centrum Szczecina, ale żeby przesiąść się do tramwaju lub miejskiego autobusu trzeba nabyć nowy bilet sygnowany przez ZDiTM. Dla posiadaczy biletów miesięcznych stanowi to duży problem i znaczny wzrost wydatków.

Mieszkańcy gminy Dobra od dłuższego czasu z zazdrością patrzą w stronę Kołbaskowa, gdzie systematycznie powstają nowe linie autobusowe łączące miejscowości tej gminy ze Szczecinem. Ostatnim przykładem jest powstała w tym miesiącu linia nr 70, kursująca od Dworca Głównego w Szczecinie, aż do nadodrzańskiej wsi Moczyły.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.