PARTNER PORTALU
  • BGK

Autobusem na Westerplatte

  • AT    31 sierpnia 2012 - 20:45
Autobusem na Westerplatte

Dla mieszkańców Gdańska, którzy wybierają się 1 września na poranne uroczystości na Westerplatte, zorganizowany zostanie dojazd specjalnymi autobusami.
Jak co roku wczesnym rankiem 1 września u stóp Pomnika Obrońców Wybrzeża na Westerplatte odbywać się będą uroczystości upamiętniające wybuch II Wojny Światowej.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 4.35 widowiskiem "Zaczęło się w Gdańsku – Honor Żołnierza" w reżyserii Bogusława Wołoszańskiego.

Po zakończeniu spektaklu odbędzie się natomiast część oficjalna z udziałem władz państwowych - Apel Pamięci i Salwa Honorowa, a także złożenie wieńców pod pomnikiem.

Specjalnie dla mieszkańców Gdańska, którzy chcą wziąć udział w uroczystościach, zorganizowany zostanie dojazd autobusami (oznaczonymi napisem "Westerplatte").

Przystanki i godz. odjazdów w dniu 01.09.2012:

godz. 03:15 z przystanku Oliwa Pętla Tramwajowa (przy dyspozytorni, jak linia 122)
godz. 03:25 z przystanku „Wrzeszcz PKP” (jak linia 162)
godz. 03:30 i 03:40 z przystanku „Dworzec Gł.” (jak linia 108)
godz. 03:35 z przystanku „Akademia Muzyczna” (przy skrzyżowaniu z ul. Łąkową, jak linia 112)
godz. 03:40 z przystanku „Przeróbka” (na ul. Siennickiej, przed skrętem w ul. Lenartowicza, na przystanku końcowym linii tramwajowej 9)

Na pozostałych przystankach na trasie dojazdu do Westerplatte autobusy się nie zatrzymają.

Po zakończeniu uroczystości, około godz. 06:45 z przystanku „Westerplatte” (przy pętli linii 106) autobusy odjadą w kierunku Bramy Wyżynnej i Dworca Głównego, gdzie będzie zlokalizowany przystanek końcowy. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: