PARTNER PORTALU
  • BGK

Autobusem z Torunia na gdańskie lotnisko

  • PAP    5 kwietnia 2013 - 17:55
Autobusem z Torunia na gdańskie lotnisko

Za tydzień ma być uruchomione bezpośrednie połączenie autobusowe z Torunia do Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Do lotniska ma być przedłużony jeden z codziennych, dotychczasowych kursów na tej trasie.
O wydłużeniu trasy poinformowano w piątek w Gdańsku podczas konferencji prasowej. Trasę obsługuje Veolia Transport sp. z o.o. Ekspresowy autobus z Torunia do Gdańska (dworca PKS) kursuje od lutego ub. roku.

Obecnie z Torunia do Gdańska i z powrotem codziennie są cztery połączenia, a w niedzielę pięć. Autobusy wyruszają z dworca autobusowego głównego przy ul. Dąbrowskiego w Toruniu, a kończą trasę na dworcu PKS w Gdańsku. Od przyszłego piątku poranny kurs, o godz. 7 z Torunia, będzie się kończył na lotnisku, a o 12.50 będzie wyruszał autobus z lotniska do Torunia.

Michał Tusk z gdańskiego Portu Lotniczego powiedział, że "ten wydłużony kurs został dopasowany do największego ruchu na lotnisku, kiedy przylatują, odlatują samoloty do Londynu, Oslo czy Amsterdamu". Zaznaczył, że połączenie będzie monitorowane i jeśli pasażerowie będą z niego korzystać, to trasy pozostałych połączeń także mogą być wydłużane do lotniska.

Spółka Veolia Transport napisała w komunikacie, że "trasa przebiega autostradą A1, a podróż trwa ok. 2,5 godziny; nie ma przystanków pośrednich".

Toruń to kolejne miasto, po Olsztynie i Koszalinie, z którym gdańskie lotnisko ma bezpośrednie, regularne połączenie autobusowe. Tusk zapowiedział, że w najbliższych tygodniach zostanie uruchomione połączenie autobusowe pomiędzy lotniskiem w Gdańsku a Kaliningradem.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • stanczyk1511, 2013-04-08 10:14:02

    Na gdańskie lotnisko nową autostradą z Torunia można. Nawet jeśli jest to ponad 150 km i trzy godziny jazdy. Natomiast do odległego o 30 km lotniska w Bydgoszczy, szanowny jego gospodarz czyli Marszałek Sejmiku kujawsko-pomorskiego kategorycznie chce budować za 1 mld zł linię kolejową. Podobno uruch...omienie autobusów się nie opłaca. Tak dba o rozwój regionalnego portu lotniczego.  rozwiń