Autobusem za darmo na widowisko

  • www.radomnews.pl
  • 13-08-2012
  • drukuj
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu informuje, że w związku z organizacją widowiska historycznego oraz festynu na Koniówce, 15 sierpnia będzie uruchomiona bezpłatna linia miejska 60.
Autobusem za darmo na widowisko

Dojazd na Koniówkę zapewnią także autobusy linii 12 i 15. Widowisko historyczne pod nazwą „Na polu chwały 1920” będzie odbywać się na terenie między ulicą Czarnieckiego a Lasem Kapturskim (naprzeciwko Selgrosa).

Uruchomiona zostanie specjalna linia 60, kursująca na trasie: Os. Prędocinek, Armii Ludowej, Młodzianowska, Jana Pawła II, aleja Grzecznarowskiego, Dowkontta, Poniatowskiego, Beliny-Prażmowskiego, 25 Czerwca, Struga, 11 Listopada, Chrobrego, Kusocińskiego, Warszawska, Malczewskiego, Wernera, Czarnieckiego, Koniówka / Czarnieckiego (pętla przy trasie E77).

Średnia częstotliwość kursowania linii: co 15 minut. Odjazdy z osiedla Prędocinek będą wykonywane w godzinach 12:55-18:48, natomiast z pętli Koniówka / Czarnieckiego w godzinach 13:32-19:24.

Na linii 12 kursy z Wincentowa w godzinach 12:06-19:06 oraz z osiedla Południe w godzinach 12:15-19:15 będą wykonywane z wahadłowymi podjazdami do pętli Koniówka / Czarnieckiego (od skrzyżowania ulic Czarnieckiego oraz Wernera).

Na linii 15 kursy z Janiszpola w godzinach 12:07-18:06 będą wydłużone od ulicy Folwarcznej przez ulicę Czarnieckiego do pętli Koniówka / Czarnieckiego (odjazdy z tej pętli w kierunku Janiszpola będą wykonywane w godzinach 12:42-18:39).

W autobusach linii 12, 15 i 60 będzie obowiązywała normalna taryfa miejska.

Tymczasowa pętla Koniówka / Czarnieckiego będzie zlokalizowana po zachodniej stronie trasy E77, bezpośrednio przy drodze prowadzącej do Lasu Kapturskiego. Zostaną tam ustawione dwa przystanki. Pierwszy z nich (za wjazdem na pętlę) będzie obowiązywał jako przelotowy dla linii 12 w kierunku Wincentowa i końcowy dla linii 60, a drugi (przed wyjazdem z pętli) jako przelotowy dla linii 12 w kierunku osiedla Południe i końcowy dla linii 15.

Dla linii 15 będzie dodatkowo uruchomiony tymczasowy przystanek Kaptur (naprzeciw pętli przy ulicy Folwarcznej – w stronę Koniówki). W przeciwnym kierunku autobusy będą przejeżdżały przez stałą pętlę. W rejonie dworca PKP dla linii 60 będą obowiązywały przystanki wspólne z linią 3.

Na pętli na Koniówce będą mogły zatrzymywać się jedynie autobusy miejskie! Miejsca parkingowe dla samochodów będą wyznaczone wzdłuż Lasu Kapturskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE