PARTNER PORTALU
  • BGK

Autobusy na 41 śląskich połączeniach kolejowych

  • PAP    24 grudnia 2012 - 09:55
Autobusy na 41 śląskich połączeniach kolejowych

41 połączeń na pięciu trasach kolejowych w woj. śląskim zostanie w poniedziałek zastąpionych autobusami - poinformował rzecznik Kolei Śląskich Maciej Zaremba. Łącznie przewoźnik wykona w Wigilię 311 kursów.
Zaremba zaznaczył, że wigilijny rozkład jazdy opiera się na rozkładzie weekendowo-świątecznym, jednak z wyjątkami przewidującymi dodatkowe połączenia. Pasażerowie powinni dokładnie sprawdzać godziny odjazdów.

Trasy, na których zamiast pociągów jeżdżą autobusy to: Bielsko-Biała - Wadowice, Czechowice-Dziedzice - Wodzisław Śl., Pszczyna - Rybnik - Wodzisław Śl. oraz Lubliniec - Częstochowa.

W niedzielę, po zakończonym remoncie torów, niektóre pociągi wróciły na odcinek Sosnowiec-Sławków. Kursują tam naprzemiennie z autobusami, a powstała rezerwa autobusowa jest wykorzystywana do zapewnienia ciągłości i rozładowania ruchu w okresie świątecznym.

W poniedziałek nad ranem w Zwardoniu doszło do oblodzenia kolejowej sieci trakcyjnej. Z tej przyczyny ciągnący pociąg osobowy elektrowóz przed godziną 7 nie zdołał wjechać na tę stację. Cały skład został cofnięty do miejscowości Sól.

W poniedziałek Koleje Śląskie wysłały na tory 40 sprawnych składów. W naprawie było 9, a planowy przegląd przechodziło 5 składów. Rezerwę taborową stanowiło 12 pociągów.

Utrudnienia na śląskiej kolei trwają od 9 grudnia - gdy całość przewozów w regionie przejęła samorządowa spółka Koleje Śląskie. Z powodu kłopotów z taborem, awarii oraz błędów organizacyjnych firma nie poradziła sobie z pełną realizacją przygotowanego przez siebie rozkładu jazdy.

W połowie ubiegłego tygodnia udało się ustabilizować sytuację, oznaczało to jednak m.in. wprowadzenie na części linii komunikacji zastępczej, a na kilka tras międzywojewódzkich wróciły Przewozy Regionalne. Liczba połączeń, na których realizowana jest komunikacja zastępcza stopniowo maleje - w początkowych dniach nie kursowało ok. 92 pociągów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.