PARTNER PORTALU
  • BGK

Autobusy w Swarzędzu: informacje na ekranach

  • 24swarzedz.pl (Kaja Kurczewska)    16 maja 2012 - 11:23
Autobusy w Swarzędzu: informacje na ekranach

Swarzędz rozpoczął wykorzystywanie monitorów LCD zamontowanych w autobusach do celów informacyjnych.
Podróżujący liniami 401, 405, 406, 407 i 412 do Poznania (zabierz głos/oceń przezydenta) oraz S4 i S9 w granicach miasta mogą dzięki nim zapoznać się z najnowszymi wiadomościami lokalnymi.

W ośmiu nowoczesnych autobusach zakupionych przez przewoźnika (rozpoznać je można po charakterystycznych kolorach: szarym i czerwonym) poza klimatyzacją i możliwością darmowego korzystania z internetu za pomocą Wi-Fi, są również monitory LCD.

Miasto we współpracy ze Swarzędzką Telewizją Kablową postanowiło przystosować je do funkcji informacyjnych. Mieszkańcy Swarzędza, korzystający z komunikacji miejskiej, mogą teraz umilić sobie podróż zapoznając się z najnowszymi wiadomościami dotyczącymi wydarzeń w naszym mieście i gminie, a także komunikatami dotyczącymi zmian w organizacji ruchu.

Wiadomości pojawiają się na tzw. „pasku informacyjnym”, który na co dzień wykorzystują czołowe stacje informacyjne jak CNN, BBC czy TVN 24. Takie rozwiązanie pozwala zapoznać się z bieżącymi informacjami bez konieczności wprowadzenia dźwięku, którego w autobusach i tak prawie nie byłoby słychać.

Po wprowadzeniu możliwości zakupu biletów autobusowych za pomocą telefonu komórkowego w systemie CallPay, adaptacja monitorów LCD jest kolejnym krokiem władz Swarzędza w stronę zwiększenia komfortu podróżowania. Dzięki temu, jadąc np. nowo wyremontowanym wiaduktem w Antoninku, można zapoznać się z miejskimi nowinkami.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.